BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


PINIGAI FOTOGRAFIJOJE II

Prospekto galerija (Gedimino pr. 43, Vilnius)

2013 m. birželio 25 d. sukako 20 m., kai Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę buvo įvestas litas. Ta proga Lietuvos banko Pinigų muziejus su Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Lietuvos spaudos fotografų klubu surengė parodą-konkursą „Pinigai fotografijoje II“. Joje demonstruota 50 nuotraukų, išrinktų iš 400 konkursui pateiktų fotografijų, kuriose atsiveria vaizdingas, intriguojantis pinigų pasaulis. Parodoje eksponuotas skirtingų stilių ir kartų menininkų savitas požiūris į pinigus puikiai įrodo, kad pinigai gali būti ir meno objektas. Kūrinių geografija labai plati – fotografijos darytos ne tik mūsų šalyje, bet ir tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. Vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos banko ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos atstovų, I vietą skyrė Stanislovas Bagdonavičiaus fotografijai „Natiurmortas su 200 Lt“ (2013 m.), II vietą – Virgilijus Usinavičiaus fotografijai „Pirmosios aukos sąjūdžiui“ (1988 m.). III vieta skirta net trims fotografijoms: Jolantos Klietkutės fotografijai „Atodangos“ (2013 m.), Modesto Patašiaus „Banknotų padirbimas įstatymu draudžiamas“ (2010 m.) ir Monikos Uldukytės „Kitas pinigų gyvenimas I“ (2013 m.). Lietuvos banko skatinamasis prizas atiteko Virgilijui Usinavičiui už 6 fotografijų ciklą „Talonų pabaiga“ (1992 m.).

Pirmąkart parodą „Pinigai fotografijoje“ Lietuvos banko Pinigų muziejus kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjunga surengė 2002 m., švenčiant Lietuvos banko įsteigimo 80-metį. Joje dalyvavo 45 kūrėjai iš įvairių šalies regionų. Išleistas ir parodos katalogas, į jį buvo atrinkti 164 darbai.

Parodos katalogas