BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Žąsų kortelės

Artėja šv. Velykos, šiemet jos, ko gero, bus ne tokios kaip visada, bet net neabejojame, kad velykiniai stalai vis tiek bus gausūs ir pilni gardžiausių valgių. Ne ant vieno stalo garuos ir kepta antis ar žąsis. O ar žinojote, kad prieš beveik 90 m. ne vienas lietuvis į žąsis net pažiūrėti negalėjo. Kodėl taip atsitiko?

1933 m. Klaipėdos krašte įvyko garsus visoje Europoje daugiau kaip 100 nacių teismo procesas. Pareikšdama protestą, nacistinė Vokietija sustabdė prekių importą iš Lietuvos, o tuo metu svarbiausia lietuviško importo į Vokietiją prekė buvo žąsys. Norėdama paremti žąsų augintojus, Vyriausybė išleido įstatymą, pagal kurį valdininkai pagal savo kategoriją turėjo pirkti atitinkamą skaičių žąsų (pirmos kategorijos valdininkas privalėjo pirkti vieną žąsį, antros – dvi ir taip toliau). Kaip įrodymą, kad pirko, valdininkai gaudavo specialią kortelę. Tačiau dažnai jie sumokėdavo tik už korteles, nes žąsų nei laikyti, nei apskritai jų matyti nenorėjo. Pasakojama, kad net garsusis operos solistas Kipras Petrauskas kaip atlyginimą gavo būrį žąsų, kurias, stebint kvatojantiems kauniečiams, ginė per visą Laisvės alėją. Tokios kortelės šiuo metu yra labai retos, mat didelė jų dalis buvo sunaikinta.

Tai įdomu!
Atnaujinta: 2021-07-03