BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Vienintelis Lietuvoje išlikęs baroko ansamblis įamžintas sidabro monetoje

Spausdinti

Šiandien, lapkričio 27 d., Lietuvos bankas išleidžia kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Sapiegų rūmams. Tai antroji serijos „Lietuvos rūmai ir dvarai“ moneta. 

„Šią monetų seriją leidžiame siekdami įamžinti turtingą Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą. Baroko perlu vadinami Sapiegų rūmai yra tikrai puikus šio paveldo pavyzdys. Išleisdami šios serijos monetą tradiciškai kviečiame gyventojus apsilankyti monetoje vaizduojamuose rūmuose ir susipažinti su jų istorija. Ta proga organizuojame ekskursijas po rūmų ir parko ansamblį“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Asta Kuniyoshi.

Naujosios sidabro monetos reverse – Sapiegų rūmų ir parko ansamblis. Viršuje užrašas „Sapiegų rūmai“. Monetos averse – Sapiegų rūmų kompleksui priklausanti Vilniaus Išganytojo bažnyčia, fone – išskirtinis aštuonkampis bažnyčios kupolas, į kurį žvelgiama iš apačios, tarsi būnant bažnyčioje, taip pat įkomponuotas didysis Sapiegų herbas su Vyčiu jame. Monetos briaunoje užrašas „Lietuvos rūmai ir dvarai“. Grafinio monetos dizaino autorė – Eglė Ratkutė.

Moneta išleidžiama 2 500 vnt. tiražu. Ją galima įsigyti el. parduotuvėje monetos.lb.lt, Lietuvos banko kasose bei iš oficialių numizmatinių vertybių platintojų. Moneta nukaldinta UAB „Lietuvos monetų kalykloje“.

Lapkričio 30 d., šeštadienį, Lietuvos bankas kviečia vilniečius ir miesto svečius į nemokamas ekskursijas po Sapiegų rūmus bei parką, Išganytojo bažnyčią ir Trinitorių vienuolyną. Daugiau informacijos ir registracija.

Tai jau antroji serijos „Lietuvos rūmai ir dvarai“ moneta. Pirmoji moneta, skirta Radvilų rūmams Vilniuje, išleista 2017 m.

Šaltinis

Sapiegų rūmai Vilniuje Kolekcinė moneta, skirta Sapiegų rūmams. Aversas. Kolekcinė moneta, skirta Sapiegų rūmams. Reversas.
Lietuvos banke
Atnaujinta: 2021-08-07