BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Unikali galimybė FinTech įmonėms – tapkite LBChain projekto dalimi ir išmėginkite savo inovatyvų produktą

Spausdinti
2019-01-30

Lietuvos bankas kviečia finansų technologijų (FinTech) įmones dalyvauti LBChain projekte – jame įmonė kartu su pirmaujančiais blokų grandinės (angl. blockchain) ekspertais pagal savo poreikius susikurs ar išmėgins šia technologija pagrįstą produktą. Projektas bus pristatytas vasario 6 d. renginyje „Perjunk pavarą su LBChain“, kuris vyks Blockchain Centre Vilnius.

LBChain yra pirmoji pasaulyje finansų rinkos reguliuotojo kuriama bandomoji technologinė platforma, pagrįsta blokų grandinės technologija, sujungianti reguliacines ir technologijų konsultacijas. Ji kuriama siekiant padėti Lietuvos ir tarptautinėms finansų bei FinTech bendrovėms ir startuoliams įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, siūlyti pažangias inovacijas vartotojams.

Šiai platformai kurti Lietuvos bankas pasitelkė paslaugų teikėjus, kuriuos pasirinko paskelbęs inovatyvų ikiprekybinio pirkimo konkursą. Norą dalyvauti jame išreiškė 9 įmonės, iš jų buvo atrinktos 4: UAB „Deloitte verslo konsultacijos“, IBM Polska Sp. z.o.o., UAB „Tieto Lietuva“ ir UAB “INNTEC”. Pirmame etape paslaugų teikėjai aiškinosi rinkos poreikius ir pateikė „LBChain“ koncepcijas. Kas iš jų įgyvendins antrą ikiprekybinio pirkimo etapą – prototipo kūrimą, Lietuvos bankas paskelbs renginio „Perjunk pavarą su LBChain“ metu vasario 6 d.

Antrame etape trys paslaugų teikėjai, bendradarbiaudami su FinTech įmonėmis, sukurs LBChain platformą ir kartu su Lietuvos banku konsultuos FinTech įmones, kuriančias jų poreikius atitinkantį blokų grandine pagrįstą produktą. Vėliau šį produktą įmonės galės išbandyti LBChain aplinkoje su Lietuvos banko pasiūlyta testuotojų bendruomene.

FinTech įmonės kviečiamos teikti paraiškas dalyvauti LBChain projekte vasario 7–15 d. Lietuvos bankas numato suteikti unikalią galimybę projekte dalyvauti mažiausiai trim įmonėms, atrankos kriterijai bus išsamiai pristatyti renginyje.

Registracija į renginį „Perjunk pavarą su LBChain“.

Dėl išsamesnės informacijos teiraukitės [email protected]

Projektas „LBChain platformos-paslaugos sukūrimas“ finansuojamas Lietuvos banko, valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis.

Šaltinis

Lietuvos banke