BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Sušvelninus karantino sąlygas, Lietuvos banko kasose laikinai bus pradėtos teikti svarbiausios paslaugos

Spausdinti

Nuo balandžio 23 dienos vėl atveriamos Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune. Kol kas jos veiks 3 dienas per savaitę ir teiks tik svarbiausias paslaugas, norintieji jomis pasinaudoti turės iš anksto registruotis telefonu. Tokį sprendimą priėmė Lietuvos banko valdyba.

Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune nuo balandžio 23 dienos bus teikiamos šios paslaugos:

  • keičiami litai į eurus (tik banknotai);
  • keičiami susidėvėję ir sugadinti eurai (tik banknotai);
  • priimami ekspertizei eurai ir litai;
  • keičiamos eurų monetos.

Keičiant eurų monetas laikinai bus taikomos tokios sąlygos:

  • monetų kiekis nebus ribojamas (anksčiau buvo keičiama ne daugiau nei telpa specialioje vieno litro talpos dėžutėje);
  • pinigai į kliento nurodytą sąskaitą bus pervesti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų (anksčiau buvo atsiskaitoma grynaisiais pinigais iš karto);
  • monetas norintys pasikeisti fiziniai ir juridiniai asmenys turės pateikti rašytinį prašymą, jį bus galima užpildyti atvykus į kasą arba iš anksto (prašymo formą netrukus bus paskelbta Lietuvos banko svetainėje).

„Iš atsiliepimų žinodami, kad per daugiau nei mėnesį, kai neveikė mūsų kasos, mūsų klientai sukaupė nemažai monetų, iki pat karantino pabaigos ir dar mėnesį po to neribosime keičiamų monetų kiekio. Rūpindamiesi klientų ir Lietuvos banko darbuotojų sveikata bei siekdami kuo labiau sutrumpinti aptarnavimo laiką, monetas skaičiuosime ne kasose, o monetų tvarkymo patalpoje ir lėšas pervesime į gyventojų ar įmonių nurodytas sąskaitas“, – sako Deivis Stankevičius, Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktorius.

Klientai Lietuvos banko kasose bus aptarnaujami laikantis saugumo ir higienos reikalavimų. Gyventojai, ypač priklausantys rizikos grupei dėl koronaviruso, prašomi prieš registruodamiesi įvertinti šių paslaugų būtinybę, t. y. ar paslaugas būtina gauti neatidėliotinai.

Paslaugos Lietuvos banko kasose teikiamos nemokamai. Prašome iš anksto registruotis telefonu (8 5) 268 0906 (darbo valandomis).

Lietuvos banko kasos buvo visiškai uždarytos nuo kovo 16 d. Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną.

Laikinas Lietuvos banko kasų darbo laikas nuo balandžio 23 dienos (tik užsiregistravus iš anksto telefonu (8 5) 268 0906):  

 

Kasa Vilniuje
(Žirmūnų g. 151)

Kasa Kaune
(Maironio g. 25)

I

Nedirba

8.30–15.30 val.

II

8.30–15.30 val.

Nedirba

III

Nedirba

8.30–15.30 val.

IV

8.30–15.30 val.

Nedirba

V

8.30–14.30 val.

8.30–14.30 val.

 

Pietų pertrauka 12.00–12.45 val. Šventinės dienos išvakarėse darbo diena trumpesnė viena valanda.

 

Svarbiausią informaciją glaustai galima rasti šiame infografike. (535.9 KB )
 

Šaltinis

 

Lietuvos banke
Atnaujinta: 2021-07-03