BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Šiandien į apyvartą išleidžiami naujieji 100 ir 200 eurų banknotai

Spausdinti
2019-05-28

Šiandien Lietuvoje ir kitose euro zonos šalyse į apyvartą išleidžiami naujieji 100 ir 200 eurų banknotai. Jais užbaigiama naujoji banknotų serija „Europa“. Dėl inovatyvių apsaugos priemonių – hologramos su erdviniais elementais ir patobulinto smaragdo spalvos skaičiaus – banknotus padirbti bus dar sudėtingiau.

„Išleidus naujuosius banknotus, gyventojai prekybos vietose neribotą laiką galės atsiskaityti tiek naujaisiais, tiek pirmosios serijos banknotais. Prekybininkai naujų 100 ir 200 eurų banknotų išleidimui pasirengti turėjo 9 mėnesius – tikimės, kad jie tinkamai padarė namų darbus ir gyventojai galės sklandžiai atsiskaityti naujaisiais banknotais“, – sako Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius.

100 eurų banknotas yra ketvirtas pagal populiarumą Lietuvoje. Jis sudaro 12 proc. visų Lietuvoje išleidžiamų banknotų, o 200 eurų banknotas  2 proc. Dažniausiai Lietuvoje naudojami 50 ir 20 eurų banknotai.

Kreipiant banknotą, dešinėje esančios sidabro spalvos juostelės viršuje esančioje hologramoje su erdviniais elementais matyti aplink skaičių judantys simboliai €, tiesioginėje šviesoje jie tampa ryškesni. Sidabro spalvos juostelėje dar matyti Europos portretas, architektūros objekto motyvas ir didelis simbolis €.

Naujuosiuose 100 ir 200 eurų banknotuose taip pat panaudotas patobulintas smaragdo spalvos skaičius. Jis yra ir visuose kituose serijos „Europa“ banknotuose, o šioje patobulintoje jo versijoje dar matyti simboliai €.

100 ir 200 eurų banknotai dabar bus tokio paties pločio kaip ir 50 eurų banknotas, todėl juos tvarkyti ir apdoroti aparatais bus lengviau. Be to, jie geriau tilps į žmonių pinigines ir ilgiau bus tinkami naudoti, nes lėčiau susidėvės.

Šaltinis

Naujieji 100 ir 200 eurų banknotai. Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento Ekspertizės ir techninio skyriaus vyriausioji specialistė Ramunė Juzėnienė Naujųjų banknotų apsaugos požymis Naujasis 100 eurų banknotas. Naujasis 200 eurų banknotas. Naujieji 100 ir 200 eurų banknotai. Visi
Lietuvos banke