BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Lietuvos bankas kviečia – prisidėkite kuriant skaitmeninę kolekcinę monetą

Spausdinti
2019-03-22

Lietuvos bankas skelbia konkursą skaitmeninės kolekcinės monetos pardavimo platformos kūrimo, diegimo ir priežiūros paslaugoms pirkti. Pasiūlymus galima teikti iki balandžio pradžios.

Pirkimo dokumentus rasite pagal šią nuorodą

Konkurso dalyviai kviečiami siūlyti žetonų (angl. tokens) ir jų pardavimo platformos kūrimo, diegimo ir priežiūros paslaugas. Žetonai turės būti sukurti naudojant blokų grandinės (angl. blockchain) technologiją.

Numatoma, kad pirkėjai galės įsigyti ribotą skaičių žetonų, jais keistis tarpusavyje ir surinkę atitinkamą žetonų rinkinį išsikeisti juos į fizinę kolekcinę monetą. Projekte ypač daug dėmesio skiriama saugumui – žetonai turi būti apsaugoti nuo padirbimo ar kopijavimo, o jų pardavimo platforma turėtų atlaikyti didelį klientų srautą ir būti atspari kibernetinėms atakoms.

Praėjusių metų birželio pradžioje Lietuvos bankas surengė programuotojų maratoną (angl. hackathon). Dalyvavusios aštuonios komandos pasiūlė skaitmeninės kolekcinės monetos idėjų ir technologijų.

Skaitmeninė kolekcinė moneta būtų dar vienas žingsnis įgyvendinant Lietuvos banko inovacijų ir finansinių technologijų (angl. FinTech) strateginės krypties veiklą.

Šaltinis

Lietuvos banke