BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Pinigų muziejus dalyvavo Kultūros naktyje

Spausdinti

Birželio 19 d. Vilniuje vyko šimtai Kultūros nakties renginių. Prie programos prisijungė ir Pinigų muziejus. Muziejus dirbo net iki vidurnakčio ir paruošė specialią programą.

Pinigų muziejaus renginių tema kultūros nakties metu - ,, Pinigai: įdomybės ir paslaptys“. 21 val. ir 22 val. muziejus kvietė lankytojus sudalyvauti specialiose ekskursijose. Ekskursijų metu muziejaus lankytojai sužinojo kokios valstybės pinigai buvo naudojami 1918 m. vasario 16 d. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, ką reiškia itališkas žodis banco ar kurioje šalyje vietoj pinigų naudota druska ir kt. Edukacinėje salėje vyko naktiniai kino seansai, kurių metu buvo rodomi filmai, atskleidžianty mįsles, susijusias su pinigų istorijos faktais. Renginio metu pavieniai lankytojai galėjo apžiūrėti visus muziejaus eksponatus ir išbandyti interaktyvias priemones, esančias muziejuje – nusikaldinti monetą XVI a. kalybos būdu; sužinoti savo vertę, jei būtų iš aukso, sidabro ar platinos pagal šiandienines šių metalų kainas rinkoje; nukeliauti į 200 pasaulio valstybių, sužinant kokia valiuta toje šalyje naudojama, kokia pastarosios šalies ekonominė situacija bei praplėsti geografines žinias apie pasaulio šalis.

Sulaukėme gausaus dalyvių skaičiaus. Pinigų muziejus per Kultūros naktį priėmė daugiau nei 1200 lankytojų! Svečius priimti padėjo nemažas būrys savanorių, kuriems ir dėkojame!

Pinigų muziejuje
Atnaujinta: 2021-06-30