BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Pinigų muziejus atveria duris, Lietuvos banko kasos vėl pradeda teikti visas paslaugas

Spausdinti
2020-05-29

Nuo birželio 1 d. Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune teiks ne tik svarbiausias, bet ir visas kitas anksčiau, iki karantino pradžios, teiktas paslaugas. Grąžinamas ir įprastas kasų darbo laikas, tačiau, siekiant valdyti klientų srautus, toliau bus būtina išankstinė registracija telefonu. Nuo birželio 2 d., laikydamasis saugumo reikalavimų, duris vėl atvers ir vilniečių bei miesto svečių itin mėgstamas Lietuvos banko Pinigų muziejus. 

Lietuvos banko kasose nuo birželio 1 d. iš anksto užsiregistravus telefonu +370 800 50 500 bus teikiamos šios paslaugos (tokios pačios kaip ir iki karantino įvedimo):
•    parduodamos numizmatinės vertybės;
•    keičiami litai į eurus; 
•    keičiami susidėvėję ir sugadinti eurai;
•    priimami ekspertizei eurai ir litai; 
•    monetų skaičiavimo automatais skaičiuojamos litų monetos; 
•    pinigai keičiami į nebuvusias apyvartoje apyvartines ir progines eurų monetas su Lietuvos nacionaline puse – ne daugiau kaip 50 vnt. vienodų monetų per dieną asmeniui; 
•    smulkinami arba stambinami eurų banknotai; 
•    per dieną asmeniui į banknotus keičiama apie 500–1 000 monetų – tiek, kiek telpa specialioje vieno litro talpos dėžutėje, atsiskaitant iš karto. 

Papildomai iki rugpjūčio 31 d., atsižvelgiant į klientų poreikius, keičiamų monetų kiekis nebus ribojamas, tačiau tokiu atveju nebus atsiskaitoma iš karto, o pinigai į kliento nurodytą sąskaitą bus pervedami ne vėliau kaip per 10 darbo dienų. Daugiau kaip 1 litrą monetų norintys pasikeisti fiziniai ir juridiniai asmenys turės pateikti rašytinį prašymą, jį galima užpildyti atvykus į kasą arba iš anksto (prašymo formą galima rasti čia).

Lietuvos banko kasos nuo birželio 1 d. vėl dirbs visas 5 darbo dienas be pietų pertraukos, darbo laikas skelbiamas čia. Klientai Lietuvos banko kasose ir toliau bus aptarnaujami laikantis saugumo ir higienos reikalavimų. 

Prašome gyventojų būti kantriems ir supratingiems – atnaujinę visų paslaugų teikimą prognozuojame išaugusį jų poreikį, todėl Jums reikalingos paslaugos (paskirto laiko) gali tekti palaukti. Visos paslaugos Lietuvos banko kasose teikiamos nemokamai. 

Nuo birželio 2 d. lankytojų lauks ir Lietuvos banko Pinigų muziejus. Lankytojų prašome atvykti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus šeimos narius). Siekiant užtikrinti saugų atstumą žmonių srautas gali būti ribojamas. Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai laikinai nebus organizuojami, muziejų kviečiame aplankyti savarankiškai. 

Tiek Pinigų muziejuje, tiek Lietuvos banko kasose lankytojams privaloma dėvėti apsaugines kaukes ar kitas veido apsaugos priemones. Prašome lankytojų, kurie karščiuoja (turi 37,3ºC ir daugiau) arba turi kitų ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., sloguoja, kosi, čiaudi, sunkiau kvėpuoja), nesilankyti muziejuje ir (ar) kasose.  

Pinigų muziejus lankytojų nepriėmė nuo kovo 13 d., o Lietuvos banko kasos – nuo kovo 16 d., Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną. Nuo balandžio 23 d. kasose buvo atnaujintas tik svarbiausių paslaugų teikimas, kasoms dirbant 3 dienas per savaitę.

Šaltinis