BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Nauja moneta bus pristatyta Plungėje

Spausdinti
2015-09-04

Rugsėjo 11 d., penktadienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms, o rugsėjo 12 d., šeštadienį, 16 val. Plungėje, Mykolo Oginskio rūmuose rengiamos šios monetos sutiktuvės ir pristatymas visuomenei. Tai – X tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio renginys.

Monetos pristatyme dalyvaus Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, Lietuvos monetų kalyklos direktorius Saulius Vaitiekūnas, naujosios monetos dailininkai Rūta Ona Čigriejūtė ir Rytas Jonas Belevičius, kartu su moneta išleidžiamo lankstinuko autorė doc. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Plungės rajono savivaldybės atstovai, plungiškiai ir miesto svečiai.

Renginį ves Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. Vyks ir Lietuvos banko viktorina, kurios metu bus galima pasitikrinti savo žinias apie kolekcines monetas.

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Išsamią X tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio programą galima rasti čia.

Kiekviena valstybė narė, kurios valiuta yra euras, turi teisę kaldinti kolekcines eurų monetas, savo nuožiūra pasirinkdama nominalą, metalą ir kitas ypatybes. Šios monetos turi reikšmingai skirtis nuo apyvartinių monetų bent dviem iš šių trijų požymių: spalva, skersmeniu ar svoriu. Tokios monetos yra mokėjimo priemonė tik jas išleidusioje šalyje, skirtingai nei apyvartinės ir proginės eurų monetos, galiojančios visoje euro zonoje.

Renginio vieta: Mykolo Oginskio rūmai (Centriniai rūmai), Parko g. 1, Plungė.

Laikas: rugsėjo 12 d., šeštadienis, 16 val.

Šaltinis

Nauja moneta bus pristatyta Plungėje 20 eurų kolekcinė sidabro monetą, skirta Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms
Lietuvos banke