BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Spausdinti
2015-09-03

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. Pasaulio rekordų fiksavimui skirtoje svetainėje rašoma, kad piramidė buvo pastatyta iš lietuviškų 1 cento monetų prieš euro įvedimą pagerbiant buvusią Lietuvos valiutą litą.

„Tai džiugi žinia visiems, padėjusiems surinkti milijoną monetų ir iš jų pastatyti didžiausią monetų piramidę, dabar garsinančią Lietuvą. Dėkojame visiems dalyvavusiems šiame projekte ir kartu pasiekusiems pasaulio rekordą“, – sako Vytautas Jakštas, kuris su Domu Jokubauskiu organizavo monetų rinkimą piramidei ir jos statybą.

Šiai idėjai įgyvendinti vilniečiams buvusiems fizikos specialybės studentams, dabar – doktorantams, prireikė beveik penkerių metų, daugiausia laiko užėmė monetų surinkimas. Pinigų muziejuje monetų piramidė buvo statoma 2014 m. lapkričio 11–29 d. Dėlioti monetas į piramidę jos statybos organizatoriams padėjo kelios dešimtys savanorių.

„Piramidė iškart tapo lankytojams patraukliu eksponatu, prie jos žmonės mielai įsiamžina nuotraukose, kurios plinta socialiniuose tinkluose ir vilioja pamatyti tą unikalų kūrinį“, – sako Vidmantas Laurinavičius, Lietuvos banko Pinigų muziejaus vedėjas.

Piramidė sudaryta iš krūvelių – po 15 monetų kiekvienoje. Apatinis piramidės sluoksnis yra kvadratas, sudarytas iš 58 x 58 tokių krūvelių. Kiekvieno aukštesnio sluoksnio kraštinė mažėja viena krūvele, kol viršūnėje lieka tik viena krūvelė. 2014 m. gruodžio 4 d. oficialiai patvirtinta, kad tikslus monetų skaičius piramidėje – 1 000 935. Tąkart fiksuoti tokie piramidės matmenys: aukštis – 1 160 mm, ilgis – 1 085 mm, plotis – 1 090 mm. Šiuos duomenis patvirtinantis liudijimas buvo išsiųstas į pasaulio rekordus fiksuojančios organizacijos Guinness World Recordsbūstinę.

Lietuvos banko Pinigų muziejus įsikūręs Vilniaus centre – Gedimino prospekto ir Totorių gatvės sankirtoje. Nuo 2011 m. pradžios, kai Pinigų muziejus atvėrė duris, jį aplankė apie 145 tūkst. lankytojų iš Lietuvos ir užsienio.

Šaltinis