BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Litų banknotų projektai

1989 m. gegužės 18 d., LTSR Aukščiausioji Taryba priėmė įstatymą „Dėl Lietuvos TSR ekonominio savarankiškumo pagrindų“, kuriame numatyta ir sava pinigų bei kredito sistema. 1989 m. gruodžio 14 d. Paskelbtas litų ir centų projektų rengimo konkursas.

Litams spausdinti buvo pasirinkta Prancūzijos kompanija „François-Charles Oberthur”. Pateikti Lietuvos dailininkų R. Miknevičiaus, L. Pociaus, G. Jonaičio, A. Mandeikos, R. Bartkaus, J. Tolvaišio, R. Valantino sukurti litų banknotų projektai. 1990 metais vasarą buvo išsiųsti banknotų projektai. Deja, sutartis su šia kompanija nebuvo pasirašyta. Prancūzijos bankas atsisakė teikti kreditą lietuviškų banknotų spausdinimui. Manoma, kad taip galėjo nutikti dėl politinių priežasčių, jeigu konkrečiau – dėl Sovietų sąjungos vadovybės spaudimo Prancūzijos vyriausybei. Pirmųjų popierinių litų projektai liko Prancūzijoje. Lietuvai jie sugrąžinti tik prabėgus 7-eriems metams,1997-aisiais. Šiandien popierinių litų projektai eksponuojami Lietuvos banko pinigų muziejuje.

Atnaujinta: 2021-06-19