BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Lietuvos bankas kviečia dalyvauti kuriant skaitmeninę kolekcinę monetą

Spausdinti
2018-04-25

Lietuvos bankas birželio 1–3 d. Vilniuje organizuoja programuotojų maratoną (angl. hackathon), skirtą skaitmeninės kolekcinės monetos technologijai pasiūlyti ir išbandyti. Dalyviai kviečiami registruotis iki šių metų gegužės 8 d.

„Kviečiame viso pasaulio programuotojus, kūrėjus ir kitus skaitmeninio sektoriaus atstovus pasinaudoti unikalia galimybe pasiūlyti ir išbandyti technologiją, kuri galėtų tapti pirmosios skaitmeninės kolekcinės monetos pagrindu. Šiandien pradedame programuotojų maratono dalyvių registraciją“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Lietuvos bankas svarsto galimybę valstybės atkūrimo 100-mečio proga išleisti skaitmeninę kolekcinę monetą. Moneta būtų kuriama blokų grandinės (angl. blokchain) ar kitos panašios technologijos pagrindu. Programuotojų maratono tikslas – sukurti šios monetos prototipą.

Renginio dalyvių bus prašoma atsižvelgti į Lietuvos banko lūkesčius, pagal kuriuos moneta turi būti riboto tiražo, kiekviena iš jų turi būti unikali ir lengvai identifikuojama, kad tai yra Lietuvos banko moneta. Be to, skaitmeninė moneta turės būti susieta su materialia moneta, turės būti užtikrinta jos antrinė rinka ir greitas operacijų atlikimas. Ypač daug dėmesio turės būti skirta saugumui – moneta turi būti apsaugota nuo padirbimo ar kopijavimo, o jos pardavimo platforma turėtų atlaikyti didelį klientų srautą ir būti atspari kibernetinėms atakoms.

Išsamios maratono sąlygos skelbiamos čia.

Maratono metu sukurtus prototipus bei jų aprašymus nagrinės ir vertins programuotojų maratono organizavimo komisija ir pasitelkti ekspertai. Trijų pirmų prizinių vietų laimėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais. Po programuotojų maratono Lietuvos bankas spręs dėl tolesnio skaitmeninės kolekcinės monetos sukūrimo projekto įgyvendinimo. Maratono dalyviai gali būti pakviesti dalyvauti ir tolesniame projekto įgyvendinimo etape.

Norinčiuosius dalyvauti programuotojų maratone Lietuvos bankas kviečia registruotis internetu.

Registracija vyks iki 2018 m. gegužės 8 d. Dalyvavimą programuotojų maratone ketinama patvirtinti ir dalyvius informuoti iki 2018 m. gegužės 11 d.

Gegužės 2 d. 18 val. Rise Vilnius (Gynėjų g. 14, Vilnius) vyks įvadinė jo sesija, kurioje Lietuvos banko atstovai pristatys idėją ir atsakys į Jūsų klausimus. Norintieji dalyvauti įvadinėje sesijoje prašome registruotis čia.

Lietuvos bankas skaitmeninę kolekcinę monetą tikisi išleisti dar šiemet. Išleidžiamų numizmatinių vertybių paskirtis yra kolekcionavimas. Kolekcinės monetos išleidžiamos siekiant įamžinti svarbius įvykius, reiškinius, asmenis. Šiomis monetomis neskatinama atsiskaityti.

Skaitmeninė kolekcinė moneta būtų dar vienas žingsnis įgyvendinant Lietuvos banko inovacijų ir finansinių technologijų (angl. FinTech) strateginę veiklos kryptį. Metų pradžioje centrinis bankas pranešė, kad sieks sukurti blokų grandinės technologija pagrįstą bandomosios aplinkos (angl. sandbox) platformą „LBChain“. Jos tikslas – padėti Lietuvos ir tarptautinėms įmonėms įgyti naujų žinių, vykdyti blokų grandinės technologijos tyrimus, pritaikant ir išbandant šia technologija pagrįstas paslaugas finansų įstaigų veikloje. Numatoma, kad projektas bus pradėtas vykdyti 2019 m. ir dar labiau paskatins pastaraisiais metais gerokai paspartėjusią FinTech įmonių plėtrą ir steigimąsi Lietuvoje.

Šaltinis

Lietuvos banke