BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Lietuva tapo euro zonos nare – litą keičia vieninga Europos valiuta

Spausdinti
2015-01-01

Nuo sausio 1-osios Lietuva tampa visateise euro zonos nare. Lietuvos gyventojus šia proga sveikinantis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pabrėžia, kad tai didelis šalies laimėjimas, ne tik garantuojantis mūsų šaliai ekonominį saugumą, bet ir suteikiantis galimybę siekti didesnio finansinio stabilumo, tvariai ir harmoningai plėtoti ekonomiką.

„Euras bus mūsų ir ekonominio, ir politinio saugumo garantas, leis sparčiau plėtoti gyvybingą ekonomiką, kuriančią naujas darbo vietas, gausinančią žmonių pajamas. Tvirtai tikiu, kad Lietuva sustiprins euro šeimą. Europos Sąjungoje esame ekonominio augimo lyderių smaigalyje. Ateiname kupini ryžto, susitelkimo ir energijos siekti numatytų tikslų. Atsinešame stiprų partnerystės ir solidarumo jausmą“, – sako premjeras.

Pasveikinti Lietuvos taip pat atvyko Estijos premjeras Taavi Roivasas ir Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, kurie drauge su premjeru A. Butkevičiumi bankomate šiąnakt vieni pirmųjų išsiims naujosios mūsų valiutos – eurų – banknotus.

Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, įsivedę eurą simboliškai užbaigėme trijų svarbiausių atkurtos Lietuvos valstybės darbų sąrašą: „Įstojome į NATO ir Europos Sąjungą (ES), o dabar prisijungiame prie stipriausiųjų ES valstybių finansinio klubo, kuriame būsime jau ne kažkieno priimtų sprendimų vykdytojai, bet jų priėmėjai. Tai sukuria tvirtą geopolitinį ir ekonominį pagrindą kurti klestinčią gerovės valstybę, dosnią visiems mūsų šalies žmonėms“.

„Didelis darbas – atliktas, didelis darbas – prasideda. Dar turėsime pasirūpinti, kad euras, šiąnakt įžengęs į Lietuvą, taip pat ramiai ir sklandžiai įžengtų ir į mūsų visų pinigines bei asmenines sąskaitas. Dar turėsime sutelktai paplušėti, kad narystės euro zonoje atvertos galimybės taptų realybe, t. y. tikra, apčiuopiama gerove. Ligšioliniai darbai ir prieš šią istorinę naktį atlikti testavimai rodo, kad Lietuvos bankas ir šalies kredito įstaigų sistema šiems darbams – pasirengę“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Grynieji litai į eurus bus keičiami nemokamai: bankuose, kai kuriose kredito unijose bei euro zonos valstybių centriniuose bankuose, taip pat Lietuvos pašto skyriuose. Sąskaitose esantys litai bus konvertuojami automatiškai. 2015 m. sausį 15 dienų bus galima atsiskaityti ir litais, ir eurais.

Šventinės euro nakties Vilniuje akimirkos

Europos Centrinio Banko (ECB) Pirmininko Marijaus Dragio (Mario Draghi) sveikinimas Lietuvai euro įvedimo proga

Šaltinis

Lietuvos banke