BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Lietuvą garsins Europos kultūros dienos Frankfurte

Spausdinti
2018-02-07

Europos finansų centre Frankfurte prie Maino šiemet baigiantis vasarai ir rudenį Lietuvos bankas kartu su Europos Centriniu Banku (ECB) surengs tris Lietuvos klasikinės muzikos atlikėjų koncertus. Jais Eurosistemai ir Vokietijos visuomenei bus pristatyta mūsų kultūra ir šiemet minimas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis.Šiems įvykiams skirtos Europos kultūros dienos, kurias jau 16 kartą organizuoja ECB, o šeimininke pirmą kartą tapo Lietuva.

Tarptautinis ECB renginys prasidės rugpjūčio pabaigoje ant Maino upės kranto, ten bus surengtas atviras nemokamas koncertas „Europa Open Air Concert“, jame simfoniniam orkestrui diriguos garsi Lietuvos dirigentė Mirga Gražinytė Tyla. Vėliau Šv. Pauliaus bažnyčioje (vok. Paulskirche), kurioje dažnai organizuojami kultūros renginiai, įvyks labdaros vakaras. Europos kultūros dienas pabaigs koncertas Senojoje Frankfurto operoje (vok. Alte Oper).

Lietuvos banką pasiekė renginio simbolis

Be planuojamų koncertų, Europos kultūros dienos turi tradiciją kasmet šeimininkaujančiai šaliai perduoti saugoti renginio simbolį – skulptūrėlę. Šiemet ji eksponuojama Lietuvos banko Pinigų muziejuje, čia ją gali apžiūrėti visi muziejaus lankytojai. Kiekvienais metais šis atributas ne tik perduodamas tų metų renginio šeimininkams, bet ant jo dar ir išgraviruojamas praėjusiais metais renginį organizavusios šalies pavadinimas.

Pernai Europos kultūros dienų šeimininkė buvo Ispanija, o kitąmet ja taps Lenkija.

Kasmet per ECB organizuojamas Europos kultūros dienas dėmesys įprastai skiriamas vienai Europos Sąjungos (ES) valstybei. Šalims tai – galimybė parodyti savo kultūros perlus, o finansų centru vadinamo Frankfurto gyventojams ir svečiams – proga susipažinti su skirtingų valstybių kultūra ir tiesiogiai pajusti ES puoselėjamą „vienybę įvairovėje“.

Šaltinis

Lietuvą garsins Europos kultūros dienos Frankfurte Lietuvą garsins Europos kultūros dienos Frankfurte
Lietuvos banke