BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


LBChain technologinės platformos prototipuose jau bandomi šeši skirtingi finansiniai produktai

Spausdinti
2019-07-04

Lietuvos banko blokų grandinės technologija pagrįstos LBChain platformos prototipuose jos kūrėjai kartu su Lietuvos, Belgijos ir Suomijos FinTech įmonėmis bando šešis skirtingus finansinius produktus.  

„Šiuo metu LBChain projekte – karštymetis. Tikrindamos kuriamų LBChain platformų universalumą, galimybes bei patikimumą, FinTech įmonės bando inovatyvius ir savo pobūdžiu visiškai skirtingus produktus. Tai naudinga abiem pusėms ir leidžia geriau įvertinti siūlomų sprendimų pranašumus ir trūkumus“, – sako Lietuvos banko LBChain projekto vadovas Andrius Adamonis.

LBChain technologinius sprendimus siūlo trys per pirmąjį projekto etapą atrinktos įmonės – IBM Polska Sp. z.o.o., „Tieto Lietuva“, UAB, ir UAB „Deloitte verslo konsultacijos“, bendradarbiaudama su „Deloitte EMEA Blockchain Lab.“. Joms talkina šį pavasarį atrinktos šešios (iš 21) FinTech įmonės: Astronautika, UAB (prekės ženklas – „Businero“), „Ondato“, UAB, UAB „Seven Seas Europe“, UAB „Sistemų integracijos sprendimai“ (Lietuva), „Sofitto“ NV (Belgija) ir „FA Solutions“ Oy (Suomija). Jos padeda kurti ir bando LBChain platformos prototipus, taip pat ir savo produktus.

Kiekvienas LBChain kūrėjas dirba su dviem FinTech įmonėmis: UAB „Deloitte“ kartu su „Ondato“ UAB bando „Pažink savo klientą“ sprendimą, skirtą pinigų plovimo prevencijai, o su UAB „Seven Seas Europe“ – tarptautinių mokėjimų sprendimus. IBM bendradarbiauja su „Businero“, kuriančia sutelktinio finansavimo platformą, ir su UAB „Sistemų integracijos sprendimais“, bandančia automatinį faktoringo procesų valdymą. „Tieto Lietuva“, UAB, pasiūlytoje technologinėje platformoje „Sofitto“ NV tobulina mokėjimo žetonų, mobiliuosius kasos terminalo ir mokėjimo kortelių sprendimus, o „FA Solutions“ Oy – akcijų, neįtrauktų į biržos prekybos sąrašus, pirkimo–pardavimo platformą.

Lietuvos banko kuriamas LBChain projektas jau įpusėjo. Numatoma, kad platformos prototipai ir FinTech įmonių produktai bus pristatyti rugsėjo mėn. Tada baigsis antrasis projekto etapas, po kurio iš trijų bus atrinkti du LBChain platformos-paslaugos sprendimai. Trečiame etapas Lietuvos bankas pakvies įmones tolesniems LBChain bandymams, po kurio pasirinks vieną, labiausiai pasiteisinusį variantą. LBChain yra blokų grandinės technologija pagrįsta technologinė platforma, jungianti reguliacines ir technologijų konsultacijas bei suteikianti FinTech įmonėms bandomąją aplinką. Ji kuriama siekiant padėti Lietuvos ir tarptautinėms finansų bei FinTech įmonėms ir startuoliams įgyti naujų žinių, atlikti tyrimus, išbandyti ir pritaikyti blokų grandinės technologija pagrįstas paslaugas, siūlyti pažangias inovacijas vartotojams. LBChain ypatinga tuo, kad yra pirmoji tokio tipo platforma, kuriama finansų rinkos reguliuotojo (Lietuvos banko). Numatoma, kad ji pradės veikti 2020 m. kovo mėn.

LBChain kūrimo projektą Lietuvos bankas įgyvendina per inovatyvų ikiprekybinio pirkimo konkursą.

Lietuvos banko technologinė platforma LBChain
Šaltinis
Lietuvos banke