BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Kaune Lietuvos banko atvirų durų diena: atidaryta saugykla, pristatoma centrinio banko istorija, įspūdinga architektūra

Spausdinti
2018-10-27

Šiandien, spalio 27-ąją, visą dieną Kaune lankytojų laukia įspūdingos architektūros Lietuvos banko rūmai, jau devynis dešimtmečius saugantys pinigų paslaptis.

„Atvirų durų renginį Kaune organizuojame antrą kartą. Šiemet jis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir jos pirmojo centrinio banko istorijai prisiminti. Apie ją byloja prieškaryje šiame mieste specialiai Lietuvos bankui pastatyti įspūdingos architektūros rūmai“, – sakė Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, pasveikinęs renginio dalyvius ir pakvietęs juos į banko renginį.

Unikalių tarpukario Lietuvos banko rūmų durys visuomenei atvertos šį šeštadienį nuo 10 iki 16 val.

Čia atėję žmonės pamatys:

- 3 tonas sveriančias „Milners“ firmos seifines saugyklų duris su pakeliamu tilteliu,

- erdvią banko operacijų salę ir ją puošiančias marmurines kolonas,

- buvusią Lietuvos banko tarybos ir valdybos posėdžių salę, kurioje tebestovi banko logotipais puošti krėslai ir istorinis stalas,

- seniausią Kaune veikiantį liftą,

- biblioteką, kurioje pirmasis Lietuvos Vyriausybės vadovas Augustinas Voldemaras buvo sukaupęs didžiulę kolekciją knygų, bei jo darbo kabinetą su 8 m aukščio kupolu, puoštu gėlių piešiniais.

Renginio programoje – teatralizuotas pasirodymas „Prieš šimtą metų: kaip kūrėsi Lietuvos bankas“. Specialiai atvirų durų dienos renginiui sukurtas mimų spektaklis apie tai, kaip prieš kone šimtą metų kūrėsi Lietuvos bankas, kaip vyko pastato statybos. Tai unikali nebyliojo kino ir teatro sintezė.

Vyks viešos diskusijos Lietuvos banko istorijos temomis. Viena – „Kaunas ir Lietuvos bankas – prieš 100 metų ir dabar" , kita – „Centrinis bankas ir nacionalinė pinigų sistema atkurtoje Lietuvoje: tradicijų paieškos". Taip pat galima pažiūrėti filmų apie litų istoriją, Bus parodytas spektaklis vaikams.

Lietuvos bankas pradėjo veikti 1922 m. spalio 2 d. Kertinis bankui skirto pastato Kaune akmuo padėtas 1925 m. kovo mėn., šventinimo apeigas atliko prelatas Jonas Mačiulis-Maironis. Apie 6 000 kv. m rūmų statyba truko ilgiau kaip trejus metus. 1928 m. gruodžio 8 d. Maironis pašventino baigtus statyti Lietuvos banko rūmus.

Dabartinis Lietuvos bankas, įkurtas 1990 m. kovo 1 d., tęsia prieškaryje veikusio Lietuvos valstybės centrinio banko tradicijas.

Šaltinis

Lietuvos banke