BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Kaip pinigai karalių pražudė

Spausdinti
2016-09-22

Pinigų muziejuje tarp eksponuojamų auksinių monetų galima pamatyti 1789 m. išleistą auksinę Prancūzijos monetą – luidorą. Tai auksinė moneta cirkuliavusi Prancūzijoje nuo 1640 m., jos pavadinimas kildinamas nuo karaliaus Liudviko XVI, kurio laikais ši moneta pasirodė ir kurio portretas puikavosi ant monetos averso. Vėlesniais metais valdę Liudvikai taip pat buvo vaizduojami ant luidorų monetų.

Įdomu tai, kad toks vaizdavimas tapo pražūtingas vienam iš jų. 1789 m. prasidėjo Prancūzijos revoliucija besitęsusi praktiškai iki XIX a. pradžios. Tais laikais, žinoma, cirkuliavo ne tik luidorai, bet ir kiti pinigai (taip pat ir popierinės asignacijos) su tuo metu valdžiusio karaliaus Liudviko XVI atvaizdu. Būtent šie atvaizdai ir pražudė karalių, kuris 1791 m. suvokęs, kad revoliucija yra grėsmė jo saugumui ir net gyvybei su šeima iš Paryžiaus bandė pabėgti į saugesnę vietą. Visgi likus vos 50 km iki saugios jam tvirtovės, karalių atpažino vieno miestelio... paštininkas būtent pagal atvaizdą ant pinigų (portreto detalės buvo tikrai labai tikslios, o karaliaus bruožai išraiškingi). Liudvikas XVI buvo suimtas, įkalintas, o 1793 m. giljotinuotas.

Kaip pinigai karalių pražudė 1789 m. Liudviko XVI a. luidoras XVIII a. 5 livrų popierinė asignacija
Tai įdomu!