BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Istoriniame programuotojų maratone – Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtos skaitmeninės kolekcinės monetos prototipai

Spausdinti
2018-06-06

Lietuvos banko surengto skaitmeninės kolekcinės monetos programuotojų maratono dalyviai ir organizatoriai.

6 iš 19 Vilniuje Lietuvos banko surengtą programuotojų maratoną (angl. hackathon) laimėjo programuotojų komanda „DLTeam“ iš Ukrainos. Šis maratonas buvo pirmasis žingsnis kuriant pirmąją skaitmeninę kolekcinę monetą.

„Programuotojų maratono rezultatai parodė, kad drąsios idėjos, inovacijų ir tradicijų derinys gali nutiesti kelius išskirtinei naujovei – pirmai skaitmeninei kolekcinei monetai, ji būtų skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Dabar vertinsime geriausius pasiūlytus prototipus ir spręsime dėl tolesnių žingsnių kuriant šią monetą“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Pasak jo, programuotojų maratone konkurencija buvo itin didelė – dauguma komandų pasiūlė įgyvendinimo vertus prototipus. Tačiau ukrainiečiams sėkmę lėmė tai, kad jų pasiūlytas sprendimas geriausiai atitiko Lietuvos banko lūkesčius dėl skaitmeninės monetos saugumo ir pardavimo platformos universalumo.

„Skaitmeninės kolekcinės monetos taps vis geidžiamesnės ir netrukus joms atsiras pasaulinė rinka. Įdomu tai, kad pavyko atskirti nedalomą žetoną į atskiras dalis, kurias galima pardavinėti atskirai. Kai kolekcininkai įsigis jas visas, galės atsiimti fizinę monetą, jei to pageidaus“, – sako „DLTeam“ komandos vadovas Pavelas Kravchenko (Pavel Kravchenko).

Lietuvos bankas svarsto galimybę valstybės atkūrimo 100-mečio proga išleisti skaitmeninę kolekcinę monetą. Moneta būtų kuriama blokų grandinės (angl. blockchain) ar kitos panašios technologijos pagrindu. Programuotojų maratone buvo sukurti šios monetos prototipai. Lietuvos bankas juos vertins ir spręs dėl tolesnio skaitmeninės kolekcinės monetos idėjos įgyvendinimo.

Programuotojų maratonas vyko birželio 1–2 d. sostinės Rise Vilnius. Renginyje dalyvavo aštuonios komandos iš Lietuvos, Kipro ir Ukrainos. Maratono metu sukurtus prototipus bei jų aprašymus nagrinėjo ir vertino komisija bei pasitelkti informacinių technologijų ir kolekcionavimo ekspertai. Trijų pirmų prizinių vietų laimėtojai apdovanoti piniginiais prizais.

Lietuvos bankas skaitmeninę kolekcinę monetą tikisi išleisti dar šiemet. Išleidžiamų numizmatinių vertybių paskirtis yra kolekcionavimas. Kolekcinės monetos išleidžiamos siekiant įamžinti svarbius įvykius, reiškinius, asmenis. Šiomis monetomis neskatinama atsiskaityti.

Skaitmeninė kolekcinė moneta būtų dar vienas žingsnis įgyvendinant Lietuvos banko inovacijų ir finansinių technologijų (angl. FinTech) strateginę veiklos kryptį. Metų pradžioje centrinis bankas pranešė, kad sieks sukurti blokų grandinės technologija pagrįstą bandomosios aplinkos (angl. sandbox) platformą „LBChain“. Jos tikslas – padėti Lietuvos ir užsienio įmonėms įgyti naujų žinių, vykdyti blokų grandinės technologijos tyrimus, pritaikant ir išbandant šia technologija pagrįstas paslaugas finansų įstaigų veikloje.

 Šeštadienis, birželio 2-oji: projektų pristatymas:

Penktadienis, birželio 1-oji: renginio ir idėjų pristatymas:

Šaltinis

Renginio akimirka Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas Renginio akimirka Renginio akimirka Renginio akimirka Nugalėtojai - programuotojų komanda „DLTeam“ iš Ukrainos Antrą vietą laimėjo „SpectroCoin“ komanda iš Lietuvos Trečią vietą iškovojo „Cryptodus“ komanda iš Lietuvos Renginio akimirka
Lietuvos banke