BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Geriausios lauktuvės iš Kaziuko mugės – jai skirta euro moneta

Spausdinti
2017-03-03

Šiandien Vilniuje prasidėjusi ir visą savaitgalį vyksianti Kaziuko mugė pasipuošė dviem eurų monetomis, kurias išleido Lietuvos bankas, taip įamžindamas vieną ryškiausių ir seniausių prekybos švenčių mūsų krašte. To paties dizaino, bet skirtingų nominalų – 1,5 euro ir 5 eurų – monetų reverse širdelės fone vaizduojama tradicinė mugės atributika: verba, ąsotis, šaukštai, medinis arkliukas, gaidelis, riestainis, vežimo ratas.

„Kaziuko mugėje būdavo kaldinami suvenyriniai pinigėliai, bet šis pinigas – legali mokėjimo ir atsiskaitymo priemonė Lietuvoje. Tačiau atsiskaitinėti tomis monetomis nepatariame. Tai puikios lauktuvės, su kuriomis galima grįžti iš Kaziuko mugės. Juk jose pavaizduota širdis – tai ne tik tradicinis meduolis, kurį dažniausiai parsinešame iš Kaziuko mugės, bet ir meilės ir kitų gražių jausmų simbolis“, – sakė Raimondas Kuodis, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas, Kaziuko mugėje palydėjęs naująsias monetas į gyvenimą.

Mugės metu Vilniaus centre, netoli Lietuvos banko Pinigų muziejaus (tarp Gedimino pr. 6 ir Totorių g. 2/8) buvo galima įsigyti pirmą kartą mūsų šalyje išleistą 1,5 euro monetą, kurios nominalas primena lietuviškąjį pusantroką, kaldintą Vilniaus monetų kalykloje XVII amžiuje. Su šiuo amžiumi siejamos ir Kaziuko mugės ištakos.

Kaziuko mugei skirtomis monetomis pradėta naujoji Lietuvos banko monetų serija „Tradicinės lietuvių šventės“. Ji bus tęsiama, kitąmet pasirodys monetos, skirtos Joninėms (Rasos šventei), o 2019 m. – Užgavėnėms.

Monetų dailininkas Rytas Jonas Belevičius. Jas nukaldino Lietuvos monetų kalykla. 1,5 euro monetos iš vario ir nikelio lydinio tiražas – 25 000 vnt., 5 eurų spalvotos sidabro monetos – 2 000 vnt.

Daugiau nuotraukų iš Kaziuko mugės rasite čia.

Šaltinis

Geriausios lauktuvės iš Kaziuko mugės – jai skirta euro moneta Raimondas Kuodis pardavinėja naujas Lietuvos banko monetas Geriausios lauktuvės iš Kaziuko mugės – jai skirta euro moneta Geriausios lauktuvės iš Kaziuko mugės – jai skirta euro moneta
Lietuvos banke