BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Ekonomikos mokslininkams – Lietuvos banko premijos iki 10 tūkst. eurų

Spausdinti
2019-08-20

Ekonomikos srities mokslininkai ir apsigynę disertacijas studentai gali pretenduoti gauti Lietuvos banko įsteigtas premijas, kurios siekia iki 10 tūkst. eurų. Viena iš svarbiausių sąlygų pretenduojantiesiems – jie turėtų būti kilę iš Lietuvos arba jų mokslinė veikla turi būti susijusi su Lietuvos mokslo institucija. Paraiškas mokslininkai gali teikti iki rugsėjo 30 d.

„Jurgučio premija Lietuvos bankas siekia paskatinti ekonomistus ne tik komentuoti nūdienos realijas, bet ir neužmiršti ekonominių procesų, nulemsiančių mūsų ilgalaikę ateitį. Kartais tokių įžvalgų poveikis iškart nėra aiškiai matomas, bet jų visuma padeda orientuoti šalies ekonominę politiką tinkama kryptimi“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Lietuvos banko įsteigta Vlado Jurgučio premija skiriama už reikšmingiausius per pastaruosius penkerius metus Lietuvos ekonomistų arba su Lietuvos mokslo institucijomis susijusių užsienio šalių ekonomistų mokslinės veiklos rezultatus – publikuotus mokslinius straipsnius, išleistas mokslo monografijas arba kitas knygas. Ji siekia 10 tūkst. eurų.

Premija už ekonomikos srities disertaciją skiriama už geriausias ekonomikos arba su ja susijusių sričių disertacijas, apgintas per paskutinius dvejus metus iki einamųjų metų rugpjūčio 1 d.. Jos dydis – 5 tūkst. eurų. Mokslininkai paraiškas gali teikti anglų arba lietuvių kalba, o visus dokumentus atsiųsti ir el. paštu (tl.bl@ofni).

Pateiktus mokslininkų darbus vertins komisija, kurią sudaro mokslininkai iš Lietuvos banko Tyrimų centro ir Lietuvos bei užsienio universitetų atstovai. Sprendimas dėl premijų, išnagrinėjus visų kandidatų pateiktus darbus, bus paskelbtas kitų metų sausio mėn.

Praėjusiais metais sulaukta keturių paraiškų dėl Vlado Jurgučio premijos už mokslinę veiklą – ji skirta Matthias Gerhard Weber ir Arthur Schram už darbą „The non-equivalence of labour market taxes: a real-effort experiment“ (Mokesčių darbo rinkoje nelygiavertiškumas: faktinių pastangų eksperimentas).

O premiją už geriausią ekonomikos srities disertaciją pernai iš septyniolika paraiškas pateikusių kandidatų komisija skyrė Adai Kovaliukaitei už darbą „The role of strategic beliefs in understanding strategic, pro-social and socially complementary behavior“ (Strateginių įsitikinimų vaidmuo tiriant strateginį, socialinį ir socialiai tinkamą elgesį).

Šaltinis

Lietuvos banke