Jau penktą rudenį iš eilės Lietuvos bankas kviečia šalies gyventojus į nemokamus seminarus apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. Lapkritį ir gruodį trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – finansų ekspertai dalysis žiniomis, kaip efektyviai valdyti asmeninius finansus, ką svarbu žinoti skolinantis būstui įsigyti, kodėl savo pensija geriausia pasirūpinti pačiam, kaip reaguoti į naujausias finansines paslaugas: pasitikėti jomis ar jų bijoti.
„Jau tradiciniai tapę seminarai gyventojams – Lietuvos banko indėlis į visuomenės finansinį švietimą tikintis, kad įgytos žinios suteiks realios naudos ir padės priimti kiekvieno poreikius atitinkančius finansinius sprendimus. Tai ypač aktualu dabar, kai finansinės paslaugos vystosi žaibišku greičiu“, – sako Mindaugas Šalčius, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.
Lietuvos banko rengiamuose seminaruose „Asmeninių finansų aritmetika: kur pridėti, kur atimti“ septyniomis auksinėmis asmeninių finansų valdymo taisyklėmis pasidalys „Swedbank“, AB, Finansų instituto vadovė Odeta Bložienė ir projektų vadovė Rasa Rambynaitė. Apie svarbiausius skolinimosi būstui įsigyti aspektus kalbės lektoriai Arnas Markevičius ir Žilvinas Butkevičius. Žiniomis apie Lietuvoje veikiančią pensijų sistemą ir ko galima iš jos tikėtis dalysis Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys ir UAB „DNB investicijų valdymas“ valdybos narė Loreta Načajienė.
Lietuvos banko valdybos nario patarėja Jekaterina Govina supažindins su naujomis finansinėmis paslaugomis ir su jomis susijusiomis galimybėmis bei rizika, o racionalaus investuotojo mitą mėgins paneigti UAB „Synergy Finance“ fondų valdytojas dr. Lukas Macijauskas. Jo disertacija šia tema buvo pripažinta geriausia humanitarinių ir socialinių mokslų disertacija, o autoriui įteiktas Prezidentės apdovanojimas.
Seminarų programa ir tvarka, kaip į juos registruotis, skelbiama Lietuvos banko finansinio švietimo interneto svetainėje „Pinigų bitė“.
Seminarai organizuojami vykdant Lietuvos banko finansinio švietimo programą, kurios tikslas – didinti šalies gyventojų finansinį raštingumą, skatinti domėtis asmeninių finansų valdymu ir priimti racionalius finansinius sprendimus.