BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Birželį ECB valdančioji taryba pinigų politikos klausimus spręs Vilniuje

Spausdinti
2019-04-23

Vilniuje birželio 5–6 d. vyks Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiosios tarybos išvažiuojamasis posėdis, į kurį susirinks ECB ir visų devyniolikos euro zonos centrinių bankų vadovai. Tai pirmas kartas, kai euro zonos pinigų politikos sprendimai bus priimami Lietuvoje.

„Pinigų politika – kertinė centrinių bankų veikla. Priklausydami euro zonai, kartu su kitų šalių centrinių bankų vadovais reguliariai susitinkame įvertinti euro zonos ekonomikos ir pinigų politikos raidą ir apsispręsti dėl tolesnių veiksmų, jeigu toks poreikis iškyla. Birželį diskusijos vyks ir sprendimai bus priimami Lietuvoje. Tai bus svarbus posėdis, nes aptarsime naujausius objektyvius duomenis (angl. hard data), kurie suteiks daugiau įžvalgų apie ekonomikos situaciją iki šių metų pabaigos ir vidutiniu laikotarpiu,“ – sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas ir ECB valdančiosios tarybos narys.

Įprastai ECB valdančioji taryba posėdžiauja du kartus per mėnesį Frankfurte prie Maino, Vokietijoje. Ji vertina ekonomikos ir pinigų raidą ir kas šešias savaites priima sprendimus dėl pinigų politikos, nustato pagrindines ECB palūkanų normas. Kartą per metus organizuojamas išvažiuojamasis posėdis vienoje iš euro zonos valstybių. 2017 m. toks posėdis buvo surengtas Taline, pernai – Rygoje.

Posėdyje Lietuvoje turėtų dalyvauti ECB Pirmininkas Marijus Dragis (Mario Draghi) ir dar penki ECB vykdomosios valdybos nariai bei visų devyniolikos euro zonos centrinių bankų vadovai, dalies jų pavaduotojai.

Po posėdžio, birželio 6 d., priimti pinigų politikos sprendimai bus išsamiai paaiškinti spaudos konferencijoje, kuri įprastai pritraukia centrinių bankų veiklą ir ekonomikos naujienas stebinčios viso pasaulio žiniasklaidos atstovų dėmesį.

ECB valdančiosios tarybos posėdžiui pirmininkauja ir vėliau spaudos konferencijoje priimtus sprendimus žurnalistams paaiškina ECB Pirmininkas. Tai bus antrasis M. Dragio oficialus vizitas Lietuvoje – jis čia jau lankėsi 2014 m. rugsėjį, šaliai ruošiantis euro įvedimui.

Lietuvos bankas ruoštis šiam reikšmingam aukšto lygio renginiui pradėjo dar praėjusią vasarą, šiuo metu vyksta intensyviausias pasirengimo etapas.

Lietuvos banke