BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Atvirų durų diena istoriniuose Lietuvos banko rūmuose Kaune

Spausdinti
2018-10-22

Ar norėtumėt nors vienai dienai nusikelti į tarpukario Lietuvą ir savo akimis išvysti, kaip tais laikais dirbo bankai? Spalio 27 dieną, šeštadienį (10-16 val.), kviečiame atvykti į Atvirų durų dieną Lietuvos banko Kauno rūmuose (Maironio g. 25)!

Kauniečius ir miesto svečius kviečiame apsilankyti istoriniuose specialiai bankui statytuose rūmuose. Čia galėsite išvysti:

- 3 tonas sveriančias „Milners“ firmos seifines saugyklų duris su pakeliamu tilteliu,

- erdvią banko operacijų salę ir ją puošiančias marmurines kolonas,

- buvusią Lietuvos banko tarybos ir valdybos posėdžių salę, kurioje tebestovi banko logotipais puošti krėslai ir istorinis stalas,

- seniausią Kaune veikiantį liftą,

- biblioteką, kurioje pirmasis Lietuvos Vyriausybės vadovas Augustinas Voldemaras buvo sukaupęs didžiulę kolekciją knygų, bei jo darbo kabinetą su 8 m aukščio kupolu, puoštu gėlių piešiniais.

Šis renginys skiriamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, todėl įsijausti į tarpukario dvasią Lietuvos bankas kvies ne tik savo darbuotojus, tačiau ir visus lankytojus, kurie, atvykę su tarpukarį menančiais drabužiais, bus apdovanoti specialiais prizais.

Lankytojus taip pat pakviesime į spektaklius, diskusijas, filmų peržiūras, o vaikų lauks specialiai jiems skirta erdvė! Daugiau informacijos www.facebook.com/Lietuvosbankas

ATVIRŲ DURŲ DIENOS PROGRAMA

Operacijų salė

10.30 val., 11.30 val., 12.30 val. 13.30 val. ir 14.30 val.

Teatralizuotas pasirodymas „Prieš šimtą metų: kaip kūrėsi  Lietuvos bankas“. Specialiai atvirų durų dienos renginiui sukurtas mimų spektaklis apie tai, kaip prieš kone šimtą metų kūrėsi Lietuvos bankas, kaip vyko pastato statybos. Vaid. Rita Mečilauskaitė, Marius Sekmokas, Gintaras Vidmantas, Laimis Brilingas. Tai unikali nebyliojo kino ir teatro sintezė.

10.30 val., 11 val., 12 val., 12.30 val. 13.30 val., 14.00 val. Ekskursijos su gidu (būtina registracija).

Filmų salė

10.30 val. Videofilmas „Pinigai Lietuvoje 1914 – 1945 m.“

11.45 val. Viktorina

12.30 val. Videofilmas „Iš lito istorijos: monetos“, rež. Rimtautas Šilinis

13.45 val. Viktorina 14.30 val. Videofilmas „Iš lito istorijos: banknotai“, rež. Rimtautas Šilinis

Diskusijų salė

11.00 val. Diskusija „Kaunas ir Lietuvos bankas – prieš 100 metų ir dabar" Diskusijoje dalyvauja istorikai prof. Egidijus Aleksandravičius, dr. Vaidas Petrulis,  dr. Kastytis Antanaitis, menotyrininkė  dr. Jūratė Tutlytė. Moderuoja Pinigų muziejaus direktorius Vidmantas Laurinavičius. Lietuvos banko vieta Laikinosios sostinės politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvenime Lietuvos banko rūmai – šalies architektūros ir kultūros paminklas Ateities vizijos: rūmų išsaugojimo, įveiklinimo ir panaudojimo kultūros poreikiams galimybės

13.30 val. Diskusija „Centrinis bankas ir nacionalinė pinigų sistema atkurtoje Lietuvoje: tradicijų paieškos" Diskusijoje dalyvauja Raimundas Spruntulis, Lietuvos banko Inkasacijos departamento, Kasos departamento direktorius 1990–1996 m., Rytis Valantinas, dailininkas, kūręs pirmųjų litų projektus, Romualdas Visokavičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas 1993 m. Moderuoja muziejaus direktorius Vidmantas Laurinavičius. Lietuvos banko įsteigimas ir pinigų gamybos galimybių paieškos Pirmieji pinigų kūrimo žingsniai Pinigų transportavimo, saugojimo ir paskirstymo paslaptys Nacionalinės pinigų sistemos sukūrimas ir įtvirtinimas

Vaikų erdvė

12:00 val., 14:00 val. Teatro“Teatriukas” spektaklis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui „ŽALIA GYVA”.

Vaidina aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas. Režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė.

Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti " žalia gyva" ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis! Aktorių trupė, pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą, gyvus prisiminimus sudėliojo scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia ir visos Lietuvos istorija. Tai – tarsi gyva istorijos pamoka.

Atvirų durų dienos metu vyks teminės ekskursijos. Norint jose dalyvauti, būtina užsiregistruoti. Registracija prasidės spalio 22 dieną.  Registracija. 

Šaltinis

Lietuvos banke