BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Edukacinės pamokos

Eurų gyvavimo ratas

7–12 klasės
Pamokoje vaikai sužinos, kaip eurų monetos ir banknotai nugyvena gyvenimą nuo gamybos iki išėmimo iš apyvartos ir sunaikinimo. Iš ko gaminami eurų banknotai? Kodėl vienas monetas traukia magnetai, o kitų ne? Ką veikia grynųjų pinigų ekspertai Lietuvos banke? Į šiuos ir daug kitų klausimų bus atsakyta edukacinėje pamokoje. Pamokos metu vaikai dalyvaus interaktyvioje viktorinoje, kurioje geriausiai pasirodę gaus prizų!
Registruotis

Nuo lito iki euro

1–6 klasės
Mūsų valstybė turėjo ilgą ir įvairią pinigų istoriją. Tačiau artimiausi ir reikšmingiausi pinigai, mūsų buvusi nacionalinė valiuta litai ir dabartinei naudojami eurai. Šios dvi valiutos iš pažiūros daugeliui labai pažįstamos, bet slepiančios ir daug paslapčių. Kaip atrodė litai prieš 100 metų? Kas juose vaizduojama ir kokias paslaptis jie slepia? O kas vaizduojama ant eurų? Kaip atpažinti kuris pinigas yra suklastotas? Šioje edukacijoje klausytojai susipažins su įdomia ir intriguojančia litų ir eurų istorija.     
Registruotis

Skaičius, taškas, pagaliukas. Įdomieji skaičiavimo būdai

5–6 klasės
Pažvelkite į praeityje naudotus skaičiavimo metodus, išmokite skaičiuoti, kaip skaičiavo senovėje gyvenę žmonės.
 
Registruotis

Žygis į asmeninių finansų mišką

3–4 klasės
Finansinį raštingumą ugdykime nuo pat mažens! Šioje pamokėlėje pradinių klasių mokiniai keliauja į įsivaizduojamą žygį: kaupia atsargas, renkasi reikalingus daiktus ir tokiu būdu žaismingai bei linksmai supranta, kas yra poreikiai, ištekliai, kuo svarbus yra taupymas ir atsakingas elgesys su pinigais. Vaikai ne tik sužinos daug naujų ir reikalingų dalykų apie asmeninius finansus, bet ir teisingai atsakinėdami į klausimus turės šansų gauti Pinigų muziejaus prizų. 
Edukacija „Žygis į asmeninių finansų mišką“ sukurta Nacionalinei finansinio raštingumo dienai paminėti. 
Registruotis

LDK monetų paslaptys

7–12 klasės
Edukacijoje „LDK monetų paslaptys“ kviečiame pažvelgti į unikalų viduramžių pinigų kūrimo procesą, sužinoti daugiau apie jų istoriją bei išmokti perskaityti šių monetų legendas.
 
 
Registruotis