BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Ekskursijos

Susipažinkite su pinigais!

1–12 klasės

Ekskursijoje - pamokoje vaikai susipažins su pinigų istorija nuo seniausių laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki naujųjų laikų, kai jie tapo metalo monetomis, popieriniais banknotais ir kredito kortelėmis. Kas galėjo būti pinigai senovėje? Kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai? Kaip pinigai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi? Vaikai ne tik gaus atsakymus į šiuos klausimus, bet ir patys galės nusikalti savo pinigėlį, pasisverti ir sužinoti, kiek jie būtų verti, jei būtų pagaminti iš aukso.

Registruotis

Nuo lito iki euro

1–6 klasės
Mūsų valstybė turėjo ilgą ir įvairią pinigų istoriją. Tačiau artimiausi ir reikšmingiausi pinigai, mūsų buvusi nacionalinė valiuta litai ir dabartinei naudojami eurai. Šios dvi valiutos iš pažiūros daugeliui labai pažįstamos, bet slepiančios ir daug paslapčių. Kaip atrodė litai prieš 100 metų? Kas juose vaizduojama ir kokias paslaptis jie slepia? O kas vaizduojama ant eurų? Kaip atpažinti kuris pinigas yra suklastotas? Šioje edukacijoje klausytojai susipažins su įdomia ir intriguojančia litų ir eurų istorija.     
Registruotis

Skaičius, taškas, pagaliukas. Įdomieji skaičiavimo būdai

5–6 klasės
Pažvelkite į praeityje naudotus skaičiavimo metodus, išmokite skaičiuoti, kaip skaičiavo senovėje gyvenę žmonės.
 
Registruotis

LDK monetų paslaptys

7–12 klasės
Edukacijoje „LDK monetų paslaptys“ kviečiame pažvelgti į unikalų viduramžių pinigų kūrimo procesą, sužinoti daugiau apie jų istoriją bei išmokti perskaityti šių monetų legendas.
 
 
Registruotis