BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Spausdinti
00:00
00:00
10/14

Privatus Ministro Pirmininko Augustino Voldemaro butas – Liftas

Į privatų Ministro Primininko Augustino Voldemaro butą vedė už durų esanti laiptinė su liftu – to meto technikos naujove. Kada tiksliai jis buvo įrengtas, pasakyti sunku. Remiantis spaudoje rasta informacija, galima teigti, kad liftas čia buvo įrengtas nuo pirmųjų pastato gyvavimo dienų. JAV firmos „Otis“ pagamintame lifte yra kėdutė, veidrodis, išlikę autentiški lietuviški užrašai. Kadangi liftas veikia iki šiol, greičiausiai jis yra seniausias Kaune veikiantis liftas. Naudojantis juo, reikia pačiam atverti ir užverti ažūrines metalines duris ir paspausti mygtuką.

Firma „Otis“ gamina liftus iki šiol ir yra viena žinomiausių liftų gamybos bendrovių pasaulyje – ji įrengė liftus tokiuose pastatuose kaip Eifelio bokštas, Empire State Building Niujorke ir aukščiausiame pasaulyje dangoraižyje Burj Khalifa Dubajuje.