BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Spausdinti
00:00
00:00
14/14

Privatus Ministro Pirmininko Augustino Voldemaro butas – Darbo kabinetas

Užsukus į Augustino Voldemaro darbo kabinetą nustebina jo elipsės forma. Geltonų ir tamsiai mėlynų spalvų kabinetą puošia juodos kolonos, 8 metrų aukščio kupolas, puoštas gėlėmis ir ant ilgos grandinės kabančiu sietynu.

Pro langus ąžuoliniais rėmais su bronzos apkaustais atsiveria Kauno miesto panorama. Šiek tiek lenkti langai ir jų stiklai pagaminti užsienyje pagal specialų Lietuvos banko užsakymą. Tuo metu tai buvo visiška ir labai brangi naujovė.

Čia esantys autentiški baldai įrašyti į valstybės saugomų vertybių sąrašą. Kabineto gale – medinis rašomasis stalas, jo šonuose išdrožinėtos mitologinės būtybės: Sirena ir Tritonas. Jų atvaizdus jungia drožinėta gėlių girlianda, sukomponuota iš jurginų ir kitų žiedų. Posėdžių stalo kampuose virš kojelių – keturios S raidės formos konsolės. Jos apačioje užbaigtos keturpiršte žvėries pėda. Stalas puoštas drožiniais, vaizduojančiais akanto lapus ir girliandas, sukomponuotas iš astros, rožės ir kitų stilizuotų gėlių žiedų. Ąžuolinės kėdės aptrauktos juoda oda. Priekinės kojos lenktos, kabriolė tipo, užbaigtos keturpiršte žvėries pėda. Kabinete stovi ir ąžuolinė spinta, faneruota brangiu medžiu. Durelės dekoruotos įvairių spalvų mediena, vaizduojami vazos, rožės, gvazdiko ir tulpės motyvai. Spintos viršus marmurinis, o kojelių įmovos bei kampiniai dekoraciniai elementai – bronziniai.

Darbo kabinetą puošia XIX a. porcelianinė japoniška vaza. Monumentalios vazos paviršius dekoruotas japoniškais ornamentais, kurie įrėmina sceneles su įvairiais japonų gyvenimo vaizdais. Ant pjedestalo – Juozo Mikėno skulptūra „Berniukas su balandžiu“.