BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


00:00
00:00
4/14

Operacijų salė

Tarpukariu septynių šimtų kvadratinių metrų banko operacijų salėje klientai buvo aptarnaujami net prie 48 langelių. Lankytojai šioje salėje aptarnaujami ir šiandien – čia veikia Lietuvos banko kasos, kur galima įsigyti proginių ar kolekcinių monetų, išsikeisti litus į eurus, pasikeisti susidėvėjusius ar sugadintus eurus, priduoti ekspertizei eurus ir litus, pasismulkinti ar pasistambinti eurų banknotų. O kol laukiate, galite prisėsti ant autentiškų krėslų.

Dviaukštę banko operacijų salę juosia korintinė kolonada, pirmojo ir antrojo aukšto patalpas jungia koridorius, antrame aukšte virstantis atvira galerija, aptverta balto marmuro baliustrada. Operacijų salė apšviečiama natūralia šviesa per didžiulį švieslangį. Įstiklintas operacijų salės lubas juosia 1928–1929 m. keturių tapytojų – Vlado Didžioko, Olgos Dubeneckienės-Kalpokienės, Jono Janulio ir Petro Kalpoko – sukurti 24 kesonai, iš jų 20 ištapyti istoriniais, mitologiniais ir šiuolaikiniais motyvais. Kompozicijose – artojai ir sėjėjai, moterys su nuometais ir merginos su javų pėdais, greta jų dunda garvežiai, auga fabrikų pastatai su rūkstančiais kaminais, skrieja lėktuvai ir aeroplanai. Banko lubose pirmą kartą meniškai pavaizduota miestų ir pramonės Lietuva.