Sidabro moneta, skirta A. J. Greimui pristatyta Pinigų muziejuje

Tęsdamas tradiciją monetose įamžinti Lietuvai nusipelniusius žmones,Lietuvos bankas šiandien išleido 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą pasaulyje įžymaus semiotiko, mitologo ir kalbininko Algirdo Juliaus Greimo 100-ajam gimtadieniui paminėti. Monetos palydėtuvės į gyvenimą surengtos Lietuvos banko Pinigų muziejuje.

„Internete Algirdas Julius Greimas pristatomas kaip lietuvių kilmės prancūzų semiotikas, bet žinome – jis lietuvis! Jo plėtota semiotika yra mokslas apie simbolius. Simboliška, kad šis talentingas žmogus turėjo išvykti iš Lietuvos, o mes išvykstančiųjų problemą turime šiandien. Norėčiau palinkėti, kad būtų kuo mažiau išvykstančių garbių žmonių ir vėliau nereiktų diskutuoti, ar jie yra lietuviai, ar prancūzai“, – sakė Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Lietuvos banko valdybos narys  Marius Jurgilas.  Vyginto Skaraičio (BFL) nuotraukos

Naujos monetos reverse pavaizduotas žymusis Greimo (semiotinis) kvadratas, įnešęs reikšmingą indėlį į semiotikos mokslą, o jo fone išryškėja Algirdo Juliaus Greimo portretas bei jo gimimo metinių skaičius – 100. Monetos briaunoje iškaldinti A. J. Greimo žodžiai, kuriuos jis ištarė prancūzų žurnalisto paklaustas, kodėl pasirinko semiotiką: „Būti semiotiku – tai kelti prasmės klausimą“.

2dailininkai.jpg

Monetos dailininkai Rolandas Rimkūnas ir Giedrius Paulauskis.

Naujoji moneta padovanota Vilniaus universiteto Algirdo Juliaus Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centruimonetos dailininkams Rolandui Rimkūnui ir Giedriui Paulauskiui, lankstinuko, išleisto kartu su moneta, teksto autoriui Egidijui Aleksandravičiui, projektą įgyvendinti padėjusiam profesoriui Kęstučiui Nastopkai.

5monetos_pristatymas.jpg

Monetas nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. Tiražas 3 000 vnt.

Monetos parduodamos Lietuvos banko kasose Vilniuje (Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25). Monetos reprezentacinėje dėžutėje kaina – 67 eurai.

3moneta.jpg 4moneta.jpg

FacebookTwitterGoogle+