Seniausias veikiantis bankas pasaulyje

Banca Monte dei Paschi di Siena s.p.A yra ilgiausiai veikiantis bankas pasaulyje ir vienas iš pagrindinių Italijos bankų. Bankas įkurtas 1472 m., kai turtinga Sienos Respublika nutarė atidaryti kredito įstaigą nepasiturintiems amatininkams remti. Ar galite patikėti, kad nuo tada jis veikia be pertraukos iki šių dienų?! Tai yra vienintelis pasaulio bankas, kuris daugiau kaip 500 metų nė karto nebuvo uždarytas ir nė karto nepakeitė iškabos. Dabar šį banką galėtume vadinti vienu iš viduramžių bankininkystės „įpėdinių“, kadangi jis yra reikšmingas to meto atspindys, tradicijų plėtojimo ir veiksmingos ekonomikos sistemos pavyzdys.

Bankas galutinai baigtas kurti 1624 m., kai Siena buvo įtraukta į Toskanos Didžiąją Karalystę ir įvyko reforma, suformavusi bankininkystės struktūrą. Banca Monte dei Paschi di Siena ypač suklestėjo XVII–XVIII a., kai Sienos Didysis Kunigaikštis pareiškė, jog provincijos gyventojams bus atlyginta už bet kokius patirtus nuostolius. Kartu su Italijos susivienijimu XIX a. bankas išplėtė veiklą visame Italijos pusiasalyje.

1995 m. Italijos Finansų ministerijos nutarimu bankas pertvarkytas į korporaciją – veikė įvairiuose sektoriuose nuo tradicinės bankininkystės, draudimų iki investicinės bankininkystės. Bankas pradėjo dirbti su daugiau kaip 1 900 filialų visoje Italijoje. Nors nuo 2009-ųjų Banca Monte dei Paschi di Siena S.p.A susidūrė su keliomis krizėmis, tačiau jo veikla nesustabdyta ir veikia iki šių dienų.

FacebookTwitterGoogle+