Visi renginiai

Kaip nenudegti investuojant į nekilnojamąjį turtą?
Renginys vyko:
2019-12-18
Kaip valdyti asmeninius finansus? Ar nekilnojamas turtas visada yra patraukli investicija? Kokios pagrindinės rizikos yra susijusios su nekilnojamo turto rinka, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį investuojant? Į šiuos ir dar daugiau klausimų nemokamoje Pinigų muziejaus paskaitoje atsakys Lietuvos banko finansinio stabilumo departamento vyresnysis specialistas Vaidotas Šumskis.
Kaip nenudegti investuojant į nekilnojamąjį turtą?
Renginys vyko:
2019-12-18
Kaip valdyti asmeninius finansus? Ar nekilnojamas turtas visada yra patraukli investicija? Kokios pagrindinės rizikos yra susijusios su nekilnojamo turto rinka, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį investuojant? Į šiuos ir dar daugiau klausimų nemokamoje Pinigų muziejaus paskaitoje atsakys Lietuvos banko finansinio stabilumo departamento vyresnysis specialistas Vaidotas Šumskis.
Taupymas ir investavimas. Kaip tai daryti atsakingai?
Renginys vyko:
2019-11-27
Ar taupūs yra lietuviai? Ar šiuo klausimu išsiskiriame Europoje? Kaip pradėti taupyti ir kaip sutaupyti? Į ką atsižvelgti, norint investuoti? Apie šiuos ir kitus klausimus Jums papasakos Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos, Finansinio stabilumo departamento l. e. p. direktorius Jokūbas Markevičius.
Investicinės paslaugos. Kaip apsisaugoti nuo sukčių?
Renginys vyko:
2019-10-16
Šiais laikais sukčiavimo būdų yra įvairiausių, o vienas iš jų yra sukčiai, tiekiantys nelegalias investicines paslaugas ir siekiantys pasisavinti svetimą turtą. Kaip juos atpažinti ir kaip nuo jų apsisaugoti? Paskaitoje ryškiausius pavyzdžius pateiks ir geriausius apsisaugojimo būdus pasiūlys Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento vyresnysis specialistas Tomas Petronis.
Inovacijos verslui – nuo atvirosios bankininkystės iki STO
Renginys vyko:
2019-09-19
Lietuvos bankas jungiasi prie Inovacijų savaitės ir rugsėjo 19 d., ketvirtadienį, kviečiame į paskaitas, per kurias plačiau papasakosime apie naujas inovatyvaus verslo galimybes: - reguliacinę „smėlio dėžę“, - atvirąją bankininkystę (angl. open-banking), - vertybinių popierių požymių turinčių žetonų išleidimą (angl. securities token offerings, STO), - Lietuvos banko „Newcomer“ programą. Renginio programa 13:30 val. „Lietuvos banko reguliacinė „smėlio dėžė“: erdvė inovacijoms, Licencijavimo skyriaus vyriausiasis juriskonsultas Karolis Masiliūnas 14:20 val. „Atviroji bankininkystė – atvira ne tik bankams\", Rinkos struktūros politikos skyriaus vyriausioji ekonomistė Aistė Juškaitė 15:10 val. „STO. Kas naujesnio?\" Reguliuojamos rinkos priežiūros skyriaus vyriausioji juriskonsultė Ala Morkūnienė 16:00 val. „Newcomer“ programa: vienas langelis konsultacijoms su Lietuvos banku\" „Newcomer“ projekto vadovė Dovilė Arlauskaitė Būtina registracija: https://www.lb.lt/lt/renginiai/inovaciju-diena-lietuvos-banke
Naktinėjimai Pinigų muziejuje
Renginys vyko:
2019-05-18
Pinigų muziejuje susilieja tradicijos ir modernumas, istorija ir ateitis, todėl kviečiame kartu panaktinėti Pinigų muziejuje: atraskite, pažinkite, nustebkite, pasidalinkite, aptarkite diskutuokite! Renginio metu galėsite iki vidurnakčio moderniai ir interaktyviai susipažinti su Lietuvos ir pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija. Muziejuje bus rodomi filmai, turėsite galimybę patys pasigaminti unikalių muziejaus suvenyrų, puikiai ir turiningai praleisti šeštadienio vakarą.
Paskaita Ar mažas gali būti svarbus? . Lietuvos bankas ir tarptautinės institucijos.
Renginys vyko:
2019-05-08
Netrukus minėsime 15 metų sukaktį, kai 2004 m. gegužės 1 d. Lietuvai įstojus į ES, Lietuvos bankas tapo Europos centrinių bankų sistemos, kurią sudaro ECB ir visų ES valstybių narių nacionaliniai centriniai bankai, nariu. Šia proga kviečiame į nemokamą paskaitą Lietuvos banko Pinigų muziejuje, kurioje bus kalbama apie tai, kaip veikia Eurosistema, koks yra Lietuvos banko vaidmuo skirtingose tarptautinėse institucijose, kaip formuojama pinigų politika ir dar daug įdomių dalykų. Paskaitą skaitys Tarptautinių ryšių departamento Ekonominės politikos analizės skyriaus ekonomistas Linas Mickus.
Nemokama paskaita „Kaip su vaikais kalbėtis apie pinigus?“
Renginys vyko:
2019-03-27
Kviečiame prisiminti visiems gerai žinomus ir ne kartą girdėtus patarimus ir rekomendacijas, kaip reikia kalbėtis apie pinigus su vaikais. Juk kiekvienas norime, kad užaugę mūsų vaikai būtų finansiškai raštingi, o patarimai naudingi ne tik vaikams, bet ir mums! Apie vaikų finansinį raštingumą pasakos Lietuvos banko Pinigų muziejaus vyresnioji specialistė Asta Ravaitytė – Kučinskienė.
ŠIMTMEČIO VALSTYBINGUMO MARŠRUTAI „GELTONA. ŽALIA. RAUDONA“
Renginys vyko:
2019-02-16
„Kelionė per atgimstančios Lietuvos pinigų istoriją“. Lietuvos banko Pinigų muziejuje pristatoma turtinga Lietuvos pinigų istorija nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Kviečiame atvykti ir susipažinti su Lietuvos pinigų, bankų ir juos kūrusių asmenybių po 1918 m. istorija. Juk nacionalinė valiuta nemažiau svarbi ir už valstybinę vėliavą, ir už himną, ir už kalbą, o lietuviški bankai svariai prisidėjo prie Lietuvos ekonominio ir politinio stiprėjimo, juk juose dirbo ir ne vienas vasario 16 Nepriklausomybės akto signataras! Apsilankę muziejuje, gausite klausimyną, ieškokite atsakymų muziejaus erdvėse ir gausite prizų! Žiūrėkite filmus, klausykitės paskaitos, dalyvaukite viktorinoje. Tai ir dar daugiau, galėsite nuveikti pas mus, Pinigų muziejuje.
Paskaita 3x3 Modernūs mokėjimai Lietuvoje
Renginys vyko:
2019-01-23
Mokėjimai tarp skirtingų bankų – per kelias sekundes tiesiai iš mobiliojo telefono, pervedimai skirtingose šalyse, užtrunkantys vos akimirką, mokėjimams užtenka paspausti vos kelis mygtukus! Tai ir dar daugiau visai neseniai atrodė fantazija, o šiandien tai tapo realybe. Lietuvos bankas siekia, kad Lietuvos gyventojams mokėjimai būtų patogūs ir modernūs, taupytų laiką ir lėšas. Kokiomis galimybės galime naudotis šiandien? O kas mūsų laukia ateityje. Apie tai kviečiame pasiklausyti ir pasikalbėti nemokamoje paskaitoje Pinigų muziejuje! Paskaitą skaitys Lietuvos banko bankininkystės tarnybos Rinkos infrastruktūros departamento skyriaus viršininkas Tomas Karpavičius ir Lietuvos banko bankininkystės tarnybos Rinkos infrastruktūros departamento direktoriaus pavaduotojas Martynas Rajunčius.
Paskaita 3x3 Šimtmečio istorijos
Renginys vyko:
2018-12-19
Skaičiuojame paskutines 2018 metų dienas. O metai buvo šventiniai. Lietuvos Respublikai sukako 100 metų! Pinigų muziejus nori, kad šventė Jus lydėtų visus metus. Juk neseniai minėjom ir dar vieną sukaktį. Gruodžio 8 d. sukako 90 metų, kai buvo iškilmingai atidarytas Lietuvos banko simbolis – istoriniai rūmai Kaune. Šiomis ypatingomis progomis kviečiame į paskaitą Pinigų muziejuje, kurioje prisiminsime Lietuvos banko kūrimosi istoriją. Žiūrėsime, kaip atrodė pirmieji litai ir kokios istorijos slepiasi juose. Ieškosime paslapčių Lietuvos banko rūmuose Kaune ir atrasime dar daug daug įdomybių iš Lietuvos istorijos.
Knygos „Estijos kronų banknotų originalai 1991 – 2007 m.“ pristatymas
Renginys vyko:
2018-11-28
Estijos valstybingumo ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos banko Pinigų muziejuje vyks išskirtinio ir unikalaus, tik 100 egz. tiražu išleisto rankomis gaminto albumo „Estijos kronų banknotų originalai 1991 – 2007 m.“, aut. Toomas Kull, pristatymas visuomenei. Bus kalbama ir apie Estijos kronų ir Lietuvos litų kūrimo peripetijas. Pokalbyje dalyvaus Lietuvos estų draugijos pirmininkė Liia Urman, pirmoji Estijos Lietuvoje ambasadorė Valvi Strikaitienė, Pinigų muziejaus vedėjas, knygos „Pinigai ir pinigų sistemos pokyčiai Lietuvoje (1988 – 2016)“ autorius Vidmantas Laurinavičius.
Pensijos kaupimas: ką reikia žinoti?
Renginys vyko:
2018-11-21
Ko gero visi vienaip ar kitaip kaupiame lėšas savo pensijai, dalyvaujame vieno ar kito pensijų kaupimo fondo veikloje. Ką pasirinkti, ką keisti, kad sulaukę pensijos, būtume ramūs ir laimingi? Kokie svarbiausi patarimai, kaupiant pensijas? Kas mūsų laukia ateityje, įvykus pensijų reformai? Apie tai ir daug, daug daugiau lapkričio 21 d., trečiadienį, nemokamoje Pinigų muziejaus paskaitoje papasakos Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyraus viršininkas Andrius Škarnulis.
Kseniyos Shtalenkovos knygos „Dizainas ir ideologija: 100 metų baltarusiškumo [r]evoliucija” pristatymas.
Renginys vyko:
2018-11-09
Mokslinėje monografijoje pristatomas tyrimas analizuoja 1917-2016 m. Baltarusijos teritorijoje cirkuliavusių popierinių pinigų vizualinį dizainą, išryškinant atskirus banknotų išvaizdos kaitos etapus ir juos lėmusias priežastis. Per banknotų dizaino pokyčių analizę bandoma atskleisti ,,Baltarusiškumo“ elementus, tiesiogiai susijusius su viešojo diskurso pokyčiais aptariamuoju laikotarpiu vykusiais šalyje. Tyrime atliekama analizė remiasi Baltarusijos teritorijoje cirkuliavusių ir kaimyninių šalių — Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos ir Rusijos — nacionalinių valiutų dizaino palyginimu. Pristatymas vyks anglų kalba.
Rugpjūčio 30 d. ekskursija Lietuvos banko rūmuose Kaune 10 val.
Renginys vyko:
2018-08-30
Nemokama ekskursija istoriniuose Lietuvos banko rūmuose Kaune.
Ekskursijos Lietuvos banko rūmuose Kaune (3)
Renginys vyko:
2018-05-31
Trečiojoje šių metų ekskursijoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, ne tik turėsite galimybę pasivažinėti seniausiu Kauno liftu, pamatyti net 3 tonas sveriančias banko saugyklos duris, pasigrožėti rūmų interjeru, bet ir išgirsite daug įdomybių apie tarpukario Kauną, Lietuvą ir iškilias to laikotarpio asmenybes.
Paskaita 3x3 Investavimo paslaptys su Mindaugu Vaičiuliu
Renginys vyko:
2018-06-20
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia nemokamų paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Trečiąjį mėnesio trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Birželio 20 d. paskaitą visuomenei . Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos direktorius Mindaugas Vaičiulis, kuris papasakos apie investavimo galimybes.
Ekskursijos Lietuvos banko rūmuose Kaune (2)
Renginys vyko:
2018-04-26
Antrojoje šių metų ekskursijoje, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, ne tik turėsite galimybę pasivažinėti seniausiu Kauno liftu, pamatyti net 3 tonas sveriančias banko saugyklos duris, pasigrožėti rūmų interjeru, bet ir išgirsite daug įdomybių apie tarpukario Kauną, Lietuvą ir iškilias to laikotarpio asmenybes.
Asmeninių finansų valdymas – nuo pirmųjų žingsnių iki meistrystės
Renginys vyko:
2018-04-18
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Trečiąjį mėnesio trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Balandžio 18 d. paskaitą visuomenei skaitys Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyriaus viršininkas Andrius Škarnulis, kuris papasakos, kaip geriausiai valdyti asmeninius finansus.
Paskaita 3X3: Būsto paskola: žinok savo teises!
Renginys vyko:
2018-03-21
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Trečiąjį mėnesio trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Kovo 21 d. paskaitą visuomenei skaitys Lietuvos banko būsto paskolų priežiūros teisininkėJustina Tarasevičienė, kuri papasakos apie tai, ko galite reikalauti iš kredito davėjo.
Ekskursijos Lietuvos banko rūmuose Kaune
Renginys vyko:
2018-03-15
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – ypatinga šventė visai Lietuvai ir jos žmonėms. Šią šventę minėsime visus metus. Būtent šios šventės proga kartą per mėnesį atversime istorinių Lietuvos banko rūmų Kaune duris. Vyks nemokamos ekskursijos, kuriose lankytojai galės susipažinti su lietuviškų pinigų ir Lietuvos banko istorija, apžiūrėti vieną įspūdingiausių tarpukario Lietuvos pastatų, kuriame išlikęs autentiškas tų laikų interjeras. Lankytojai galės apžiūrėti įspūdingas tris tonas sveriančias banko saugyklos duris, pasivažinėti seniausiu liftu Kaune, apsilankyti įspūdingame pirmojo Lietuvos ministro pirmininko Augustino Voldemaro 8 kambarių bute ir atrasti daug naujo.
Šimtmečio maršrutas Geltona. Žalia. Raudona.
Renginys vyko:
2018-02-16
Jau trečius metus iš eilės vykstantis projektas kviečia vasario 16 d. švęsti kartu visoje Lietuvoje. Šventės proga duris vėl plačiai atveria pažįstamos ir dar neatrastos kultūrinės erdves, muziejai, restoranai – kad švęstume turiningai ir linksmai, o mūsų susirinktų rekordinis būrys! Prie šventės jungiasi ir Pinigų muziejus. Šie metai ypatingi – minime valstybės šimtmetį, todėl parengėme turiningą šimtmečiui skirtą programą „Šimtmečio kelionė Pinigų muziejuje“, kurioje galėsite klausytis paskaitos, žiūrėti filmus, žaisti protmūšyje ir apžiūrėti naujausią parodą skirtą Lietuvos šimtmečio istorijai! Registracija: https://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/
Šimtmečiui skirtos monetos pristatymas
Renginys vyko:
2018-01-31
Sausio 31 d. Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Baltijos valstybių 100-mečiui. Kartu išleidžiamas ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas apyvartinių monetų rinkinys, kuriame bus naujoji proginė moneta. Tą pačią dieną, 11 val., Pinigų muziejuje moneta bus pristatyta visuomenei.
Kriptovaliutos ir ICO: piktžolės ar vaistažolės?
Renginys vyko:
2018-01-17
Bitkoinai, ICO, kriptovaliutos... Tai tik keli terminai atsiradę visiškai neseniai, o linksniuojami kone kasdien. Ką reiškia šie terminai? Kokia šių naujovių ateitis? Ar sulauksime naujo ekonominio burbulo? Atsakymai į šiuos klausimus ir daugelį kitų pirmojoje šiais metais paskaitoje iš serijos 3X3. Paskaita nemokama, o su jumis bendraus Lietuvos banko valdybos nario patarėja Jekaterina Govina. Paskaita Pinigų muziejuje vyks trečiadienį, sausio 17 d. 17.17 val.
Paskaita 3x3 Antras litų gyvenimas
Renginys vyko:
2017-12-20
Gruodžio 20 dieną, trečiadienį, Pinigų muziejuje vyks paskaita iš ciklo 3X3. Ją skaitys aksesuarų su litais kūrėja Jolita Mažeikiene, kurios unikalių riboto leidimo kolekcijos darbų yra ir mūsų muziejaus ekspozicijoje (plačiau apie kūrinius http://www.manolitai.lt/). Susitikimo metu turėsite galimybę ne tik susipažinti su menininke, išgirsti pasakojimą apie papuošalų su litais gamybą, bet ir nemokamai savodirbinių ir turėti unikalių dovanų Kalėdoms. Dalyvių skaičius ribotas!
Milijono centų piramidės 3 metų gimtadienio šventė
Renginys vyko:
2017-11-29
Lapkričio 29 d. sukaks lygiai 3 metai, kai Pinigų muziejuje buvo baigta statyti didžiausia pasaulyje monetų piramidė. Šią progą kviečiame paminėti kartu! Piramidės autoriai ir statytojai Vytautas Jakštas ir Domas Jokubauskas papasakos apie tai, kaip jiems gimė idėja pastatyti rekordinę piramidę, kaip sekėsi sukaupti tokį kiekį monetų, kaip vyko pačios statybos ir dar daug daug įdomių dalykų. Renginyje laukia vaišės ir... naujų piramidžių statybos! Galėsite patys pabandyti pastatyti piramides iš euro centų. Tiesa, ne milijono bet sieksime naujo rekordo, daugiausią piramidžių pastatytų iš monetų vienoje vietoje! Registruokitės internetu, laukiame jūsų!
Pensijų fondai – ką reikėtų žinoti?
Renginys vyko:
2017-10-18
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Trečiąjį mėnesio trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Spalio 18 d. paskaitą visuomenei skaitys Lietuvos banko Ilgalaikių taupymo ir draudimo produktų priežiūros skyriaus, Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento vyriausioji specialistė Dalia Juškevičienė. Paskaitoje sužinosite viską apie pensijų fondus ir Lietuvos banko įtaką jiems. Juk savo ateitimi rūpintis niekada nėra per anksti!
Priemonės kovai su nekilnojamojo turto rinkos kaitimu ir kitais finansų sektoriaus disbalansais.
Renginys vyko:
2017-09-20
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Trečiąjį mėnesio trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Rugsėjo 20 d. paskaitą visuomenei skaitys Lietuvos banko Ekonominio ir finansinio stabilumo tarnybos, Finansinio stabilumo departamento, Makroprudencinės politikos skyriaus viršininkas Darius Kulikauskas. Ko Lietuvos banke siekia finansinio stabilumo departamentas? Kas yra makroprudencinė politika? Kaip apsisaugoti nuo nekilnojamo turto rinkos kaitimo? Kokiu priemonių imsis Lietuivos bankas siekdamas stabilizuoti finansų sektorių? Daug dalykų sužinosite apsilankę nemokamoje Pinigų muziejaus paskaitoje.
Proginės 2 eurų monetos, skirtos Vilniui, pristatymas.
Renginys vyko:
2017-08-31
Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. Tą pačią dieną 11 val. naujoji moneta bus pristatyta Pinigų muziejuje (Totorių g. 2/8). Monetų pristatymo renginyje dalyvaus Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, monetos nacionalinės pusės dailininkai Vladas Oržekauskas ir Giedrius Paulauskis, monetos lankstinuko teksto autorius Ernestas Parulskis.
Išsikeisk 2 € monetą į proginę, skirtą Vilniui!
Renginys vyko:
2017-09-02
Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. Šios monetos nacionalinėje pusėje įamžinamos Vilniaus istorijos, slypinčios už Bernardinų bažnyčios bokšto, stačiatikių cerkvės kupolų ir Vilniaus universiteto varpinės. Rugsėjo 2 dieną, šeštadienį, užsukite į Pinigų muziejų (Gedimino pr.6) ir išsikeiskite įprastinę 2 eurų monetą į specialią proginę, skirtą Vilniui. Muziejuje bus keičiama po 2 monetas, o didesnį kiekį monetų į progines 2 eurų monetas galėsite išsikeisti Lietuvos banko kasose (Žirmūnų g. 151, Vilniuje arba Maironio g. 25, Kaune). Nacionalinės pusės dailininkai - Vladas Oržekauskas ir Giedrius Paulauskis. Progines 2 eurų monetas, skirtas Vilniui, nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla. Kokybės BU monetų - 10 000 vnt. iš bendro 1 mln. vnt. tiražo, jas nuo rugpjūčio 31 dienos bus galima įsigyti Lietuvos banko kasose.
Pinigų muziejus: nenutylėtos istorijos
Renginys vyko:
2017-05-20
Muziejų naktį, gegužės 20 d., Pinigų muziejus atskleis paslaptis ne tik apie pinigus ir bankus, bet ir Lietuvos istoriją. Galėsite dalyvauti paskaitose – viktorinose, kuriose galėsite laimėti vertingų prizų: 18 val. Paskaita – viktorina „Atskleistos Lietuvos bankininkystės paslaptys“; 20 val. 20 val. Paskaita – viktorina „ Lietuviškų pinigų kelias“ (paskaitoje gali dalyvauti daugiausiai 25 žmonės, reikalinga registracija), žiūrėti filmus, susipažinti su interaktyvia ir modernia Pinigų muziejaus ekspozicija, gauti smagių Pinigų muziejaus suvenyrų. Renginys vyks visą dieną, todėl nuobodžiauti neteks!
Paskaita 3X3, Makroekonominiai rodikliai ir jų prognozavimas
Renginys vyko:
2017-05-17
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Trečiąjį mėnesio trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Gegužės 17 d. paskaitą visuomenei skaitys Lietuvos banko Bankininkystės Ekonomikos departamento, makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas Tomas Šiaudvytis. Ką veikia Lietuvos banko Ekonomikos departamentas? Kokie makroekonominiai rodikliai svarbiausi Lietuvai ir kaip vyksta jų prognozavimas? Kuo šios prognozės svarbios Lietuvai? Kokie ekonominiai pokyčiai mūsų laukia ateityje? Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daug dalykų sužinos apsilankę nemokamoje paskaitoje Pinigų muziejuje.
Paskaita 3x3 Momentiniai mokėjimai, vakar, šiandien, rytoj.
Renginys vyko:
2017-04-19
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Trečiąjį mėnesio trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Balandžio 19 d. paskaitą visuomenei skaitys Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos Operacijų ir mokėjimų departamento Mokėjimo sistemų administravimo skyriaus viršininkas Martynas Rajunčius. Paskaitoje bus pasakojama apie momentinius mokėjimus, kurie turėtų pakeisti šiuo metu bene brangiausiai kainuojančią bankų teikiamą skubių pervedimų paslaugą. Pervedimus, mokėjimus, kitas operacijas bus galima atlikti vos per 10 sekundžių, o tai taupys ir laiką ir pinigus. Viską apie šią naujovę ir kitas Lietuvos banko inovacijas galėsite išgirsti nemokamoje paskaitoje.
Investicijų valdymas Lietuvos banke
Renginys vyko:
2017-03-15
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Trečiąjį mėnesio trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Kovo 15 d. paskaitą visuomenei skaitys Lietuvos banko Bankininkystės tarnybos direktorius Mindaugas Vaičiulis. Bankininkystės tarnyba – įgyvendina Eurosistemos pinigų politiką, valdo Lietuvos banko finansinį turtą, vykdo indėlininkų, kredito įstaigų ir Lietuvos banko mokėjimus, atsiskaitymus bei vykdo kitas svarbias tiek Lietuvos bankui, tiek ir visai Lietuvos ekonomikai svarbias funkcijas. Daug įdomių dalykų apie Lietuvos banko, Bankininkystės tarnybos veiklą ir investicijų valdymą Lietuvos banke sužinosite apsilankę šioje nemokamoje paskaitoje.
Valstybingumo maršrutai \'Geltona žalia raudona\'
Renginys vyko:
2017-02-16
Šiemet Vasario 16-ąją per Vilnių jau antrąkart drieksis Valstybingumo maršrutai Geltona. Žalia. Raudona. Švęsdami pažinkite Lietuvos paveldą, Lietuvos žmones ir Lietuvos valstybę. Vasario 16-oji – tai net 145 renginiai ir veiklos, kurias sukūrė ir vilniečiams bei miesto svečiams pristato daugiau nei 500 žmonių. Pernai Valstybingumo maršrutuose mūsų buvo daugiau nei 26 000! Tai rekordinis Vasario 16-osios šventimas sostinėje per visą Nepriklausomybės laikotarpį. Šiemet duris atveria pažįstamos ir dar neatrastos kultūrinės erdvės, muziejai, restoranai. Prie renginio jungiasi ir Pinigų muziejus, kuriame galėsite apsilankyti nuo 11 iki 18 h, dalyvauti paskaitose, ekskursijose, žiūrėti filmus apie Lietuvos pinigų ir bankininkystės istoriją,
Paskaita 3X3: Viskas, ką norėjote sužinoti apie pinigus, bet bijojote paklausti.
Renginys vyko:
2017-01-18
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Trečiąjį mėnesio trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Sausio 18 d. Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento Ekspertizės ir techninio skyriaus specialistas Tomas Sabirovas papasakos, ką mums reikia žinoti apie eurų monetas ir banknotus, kokie svarbiausi jų apsaugos požymiai, sužinosime, kada ir kaip naikinami apyvartai netinkantys banknotai ir dar daug įdomių ir netikėtų dalykų.
Paskaitų ciklas 3X3: monetų gamybos paslaptys (II)
Renginys vyko:
2016-11-16
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Kiekvieną mėnesio trečiąjį trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Lapkričio 16 d. Lietuvos monetų kalyklos Rinkodaros ir Komercijos skyriaus vadovas Modestas Katkevičius atskleis monetų gamybos paslaptis.
Knygos „Finansų mokslo ąžuolas Alfonsas Žilėnas: prisiminimai, rankraščiai, bibliografija“ pristatymas
Renginys vyko:
2016-10-27
Spalio 27 d., ketvirtadienį, minėsime Lietuvos finansų ir mokesčių istorijos, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pinigų tyrinėtojo akademiko Alfonso Žilėno 95-ąsias gimimo metines. Ta proga Lietuvos banko Pinigų muziejuje bus pristatyta Lietuvos banko išleista nauja knyga „Finansų mokslo ąžuolas Alfonsas Žilėnas: prisiminimai, rankraščiai, bibliografija“. Renginyje dalyvaus knygos iniciatoriai ir jos sudarytojai Vilius Baldišis, Stasys Kropas, Vladas Terleckas, redaktorė Ramunė Vaskelaitė, dailininkas Vaidotas Skolevičius, Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto studentai ir dėstytojai, ekonomistai iš bankų (kvietimas per bankų atstovus spaudai), A. Žilėno giminaičiai, Akmenės rajono savivaldybės atstovai, žurnalistai, LB tarnautojai.
Paskaitų ciklas 3X3: ginčų tarp vartotojų ir finansų rinkos dalyvių nagrinėjimas Lietuvos banke
Renginys vyko:
2016-10-19
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą,tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Kiekvieną mėnesio trečiąjį trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Lietuvos bankas – tai ne tik institucija valdanti finansus ir prižiūrinti kredito įstaigas. Tai nėra tik vieta, kurioje galima iškeisti pinigus. Lietuvos bankas yra ir institucija, į kurią galima kreiptis kiekvienam, norinčiam išspręsti ginčus susijusius su sąskaitomis, indėliais bankuose ar kitose kredito įstaigose ir dėl daugelio kitų dalykų. Plačiau apie šią banko funkciją spalio 19 d. jums papasakos Finansinių paslaugų ginčų nagrinėjimo skyriaus vyriausioji juriskonsultė Teresė Valeiša.
Paskaitų ciklas 3X3, Antras litų gyvenimas: iš apyvartos į madą
Renginys vyko:
2016-09-21
Į Pinigų muziejų grįžta paskaitų ciklas 3X3! Paskaitų ciklo tikslas yra supažindinti su Lietuvos banko veikla, stiprinti finansinį raštingumą, kartu atrasti įdomybių iš pinigų pasaulio. Rugsėjo 21 d. maloniai kviečiame susitikti su aksesuarų su litais kūrėja Jolita Mažeikiene, kurios unikalių riboto leidimo kolekcijos darbų yra ir mūsų muziejaus ekspozicijoje (plačiau apie kūrinius http://www.manolitai.lt/). Susitikimo metu turėsite galimybę ne tik susipažinti su menininke, išgirsti pasakojimą apie papuošalų su litais gamybą, bet ir nemokamai pasigaminti auskarus ir pakabukus iš litų banknotų drožlių! Dalyvių skaičius ribotas!
Monetos pristatymas Pinigų muziejuje
Renginys vyko:
2016-09-08
Rugsėjo 8-ąją, ketvirtadienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia kolekcinę sidabro monetą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės įtvirtinimo 25-mečiui. Tą pačią dieną Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje rengiamas naujosios monetos pristatymas visuomenei. Monetoje atspindėtas Lietuvos valstybės diplomatinio pripažinimo ir priėmimo į tarptautines organizacijas procesas 1991 m. Monetos reverse valstybių vėliavos išdėstytos pagal Lietuvos valstybės pripažinimo po Nepriklausomybės paskelbimo 1990-aisiais chronologiją. Pristatyme dalyvaus Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Islandijos garbės konsulas Vaidotas Sankalas. Į renginį pakviesti monetą sukūrusi dailininkė Rūta Ničajienė ir prof. dr. Ramūnas Vilpišauskas, monetos lankstinuko teksto autorius. Monetos sutiktuvių Pinigų muziejuje (Totorių g. 2/8, Vilnius) pradžia – 11 val. Maloniai kviečiame dalyvauti visus, besidominčius Lietuvos istorija ir kolekcinėmis monetomis!
Naktis Pinigų muziejuje: kelionė per pinigų istoriją
Renginys vyko:
2016-05-21
Pinigų muziejus kviečia apsilankyti Muziejaus nakties renginyje „Naktis Pinigų muziejuje: kelionė per pinigų istoriją“. Jo metu matysite filmus iš Lietuvos banko bei Lietuvos pinigų istorijos. Vyks dvi ekskursijos apžvalginės ekskursijos: 19:00 – 20:30 ir 21:00 – 22:30. Lankytojai iki vidurnakčio galės susipažinti su Pinigų muziejaus ekspozicijomis ir gauti ypatingų muziejaus suvenyrų.
Naktis Pinigų muziejuje: pinigų paslaptys
Renginys vyko:
2016-06-17
Pinigų muziejus kviečia apsilankyti Kultūros nakties renginyje „Naktis Pinigų muziejuje: pinigų paslaptys“. Jo metu matysite filmus iš Lietuvos banko bei Lietuvos pinigų istorijos. Vyks dvi apžvalginės ekskursijos: 19:00 – 20:30 ir 21:00 – 22:30. . Ekskursijų metu muziejaus lankytojai sužinos, kokios valstybės pinigai buvo naudojami 1918 m. vasario 16 d. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir kaip jie vadinosi, iš kokio žodžio kilo žodis bankas, kurioje pasaulio vietoje pinigus atstojo didžiuliai akmenys, o kurioje atsirado pirmosios monetos bei daug kitų ir dar negirdėtų paslapčių iš pinigų pasaulio. Vedamose ekskursijose gali dalyvauti 20–25 asmenys. Lankytojai iki vidurnakčio galės susipažinti su Pinigų muziejaus ekspozicijomis ir gauti ypatingų muziejaus suvenyrų.
Paskaitų ciklas 3X3, Lietuvos monetų kalykla: monetų gamybos paslaptys
Renginys vyko:
2016-04-20
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, pradeda paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Kiekvieną mėnesio trečiąjį trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje bus skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Balandžio 20 d. Lietuvos monetų kalyklos Rinkodaros ir komercijos skyriaus vadovas Modestas Katkevičius atskleis monetų gamybos paslaptis
Paskaitų ciklas 3X3, Atsakingas skolinimas: ar bankų reguliavimas padės išvengti kredito ir NT kainų burbulų?
Renginys vyko:
2016-05-18
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą,tęsia paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Kiekvieną mėnesio trečiąjį trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Gegužės 18 d. Lietuvos banko finansinio stabilumo departamento direktorius Simonas Krėpšta pasakos apie atsakingą skolinimąsi, taupymą, bankų reguliavimo procesą, nekilnojamo turto rinką.
Valstybingumo maršrutai \\
Renginys vyko:
2016-02-16
Valstybingumo maršrutai „Geltona Žalia Raudona“ – trys šventinio miesto žemėlapio linijos. Jos padės atšvęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną dalyvaujant interaktyviose, įkvepiančiose ir pilietiškose veiklose. Vienas iš maršrutų atves ir į Pinigų muziejų. Bus vedamos ekskursijos iš Lietuvos pinigų ir bankų istorijos, rodomi filmai, žaidžiamas protmušis. PROGRAMA: Muziejus dirbs nuo 12 iki 19 val. Kviečiame dalyvauti kultūrinėje programoje: 13 val. - ekskursija \\\"Lietuvos pinigai: nuo ilgojo iki euro\\\". Apžvelgsime Lietuvos pinigų istoriją. 14 val. - Filmo \\\"Lito istorija. Monetos\\\" peržiūra. 15 val. - ekskursija \\\"Lietuvos banko istorija: Nuo Vlado iki Vito\\\" 16 val. - Filmo \\\"Lito istorija. Banknotai\\\" peržiūra. 17.30 val. - komandinis protmušis „ Gudrūs klausimai gudriems žmonėms apie bankus ir pinigus\\\"
Paskaitų ciklas 3X3, paskaita apie Lietuvos banko istoriją
Renginys vyko:
2016-01-20
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, pradeda paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Kiekvieną mėnesio trečiąjį trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje bus skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Lietuvos banko Pinigų muziejaus vyresnysis specialistas Tomas Grėlis papasakos apie Lietuvos banko istoriją. Bus pasakojama apie bankų užuomazgas Lietuvoje, daugiausiai dėmesio skiriama tarpukariui, lito įvedimui, Lietuvos banko įkūrimui ir vystymuisi. Bus apžvelgiama istorija iki mūsų dienų.
Apžvalginė ekskursija Pinigų muziejuje skirta Tarptautinei taupymo dienai
Renginys vyko:
2015-10-30
Spalio 31 d – tarptautinė taupymo diena. Ta proga Lietuvos bankas siekia supažindinti visuomenę su taupymo būdais ir galimybėmis. Ta proga spalio 30 d., penktadienį, 17.30 val. Pinigų muziejuje vyks apžvalginė ekskursija, kurioje lankytojai galės sužinoti, kaip žmonės taupydavo senovėje.
Paskaitų ciklas 3X3, paskaita Trumpai apie eurus!
Renginys vyko:
2015-11-18
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, pradeda paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Kiekvieną mėnesio trečiąjį trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje bus skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. kartu su Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos Pinigų gamybos organizavimo ir ekspertizės skyriaus vyresniąja specialiste Ramune Juzėniene prisiminsime, ką mums reikia žinoti apie eurų monetas ir banknotus, kokie yra svarbiausi apsaugos požymiai, sužinosime, kada ir kaip naikinami apyvartai netinkantys banknotai, susipažinsime su netrukus apyvartoje pasirodysiančiu serijos „Europa“ 20 eurų banknotu.
Paskaitų ciklas 3X3, paskaita Ką veikia Lietuvos bankas?
Renginys vyko:
2015-12-16
Lietuvos banko Pinigų muziejus, siekdamas didinti suvokimą apie Lietuvos banko veiklą ir skatinti finansinį raštingumą, pradeda paskaitų, skirtų visuomenei, ciklą. Kiekvieną mėnesio trečiąjį trečiadienį 17.15 val. Pinigų muziejaus edukacijų salėje bus skaitomos paskaitos aktualiomis finansų, bankininkystės ir pinigų istorijos temomis. Gruožio 16 d. susitikimas su Lietuvos banko valdybos nario patarėju Titu Budriu. Jis pristatys, ką veikia Lietuvos bankas, kokie jo tikslai, priemonės ir veiklos kryptys, koks centrinio banko vaidmuo įsivedus eurą.
Parodos „Jūra atveria pasaulį“ atidarymas
Renginys vyko:
2015-10-29
Pinigai ir laivai susiję šimtmečiais ir tūkstantmečiais. Gretindami laivybą su turtais, ištekliais ir finansais, norime pabrėžti, kad jūrų kelionės ir jūreivystės vystymasis buvo skatinami noro pralobti, pasipelnyti, užvaldyti naujas žemes. Parodoje „Jūra atveria pasaulį“ pristatomos monetos iš Lietuvos jūrų muziejaus numizmatikos rinkinio. Proginės įvairių nominalų monetos puošia daugelio pasaulio valstybių pinigų rinkinius. Monetų ir medalių siužetuose atpažįstami istoriniai įvykiai, laivai ir asmenybės liudija jūreivystės reikšmę Žemės planetos, kurios 70 procentų paviršiaus sudaro vanduo, istorijoje. Parodos kuratoriai – Lietuvos jūrų muziejaus Laivybos istorijos skyriaus muziejininkas-istorikas Romualdas Adomavičius ir Lietuvos banko Pinigų muziejaus vyresnysis specialistas Vincas Ruzas. Parodos dizainerė – Lietuvos jūrų muziejaus dailininkė Audronė Adomavičienė.
Apžvalginė ekskursija Pinigų Muziejuje
Renginys vyko:
2016-02-01
Apžvalginė ekskursija Pinigų Muziejuje
Renginys vyko:
2016-02-01
Katalogo „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės monetos Lietuvos banko Pinigų muziejuje“ pristatymas
Renginys vyko:
2015-09-10
Rugsėjo 10 d., ketvirtadienį, 16 val, Pinigų muziejuje įvyks naujausio Pinigų muziejaus leidinio „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės monetos Lietuvos banko Pinigų muziejuje“ pristatymas. Renginyje dalyvaus ir savo knygą pristatys pats knygos autorius, Pinigų muziejaus vyresnysis specialistas, Vincas Ruzas. Dalyvaus ir kiti svečiai. Muzikines kompozicijas atliks Lietuvos banko Leidybos skyriaus vyriausioji redaktorė Žemyna Trinkūnaitė. Maloniai kviečiame dalyvauti!
Kultūros naktis 2015 (ekskursijos)
Renginys vyko:
2015-06-19
Pinigų muziejaus renginių tema kultūros nakties metu – „Pinigai: įdomybės ir paslaptys“. 21 ir 22 val. muziejus kvies lankytojus dalyvauti ekskursijose. Ekskursijų metu muziejaus lankytojai sužinos, kokios valstybės pinigai buvo naudojami 1918 m. vasario 16 d. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, ką reiškia itališkas žodis banco, kurioje šalyje vietoj pinigų naudota druska ir kt. Vedamose ekskursijose gali dalyvauti 20–25 asmenys.
„Muziejų naktis 2015“
Renginys vyko:
2015-05-16
Pinigų muziejus kviečia apsilankyti Muziejaus nakties renginyje „Naktis Pinigų muziejuje: kelionė per pinigų istoriją“. Jo metu matysite filmus iš Lietuvos banko ir Lietuvos pinigų istorijos. Vyks dvi ekskursijos: „Lietuvos banko istorija“ (19–20.30 val.) ir „Lito istorija“ (21–22.30 val.). Lankytojai iki vidurnakčio galės susipažinti su Pinigų muziejaus ekspozicijomis ir gauti ypatingų muziejaus suvenyrų.
FacebookTwitterGoogle+