Pinigų muziejus pirmą kartą dalyvavo mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“

Šiais metais Pinigų muziejus pirmą kartą prisijungė prie jau šešioliktą kartą vykusio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ (https://www.mokslofestivalis.eu/).

Šią savaitę priėmėme daugiau nei 100 vyresniųjų klasių moksleivių, kuriems pasakojome ne tik apie pinigų istoriją, bet ir apie Lietuvos banko veiklą.

Nuo 2004 m. vykstantis festivalis siekia ugdyti visuomenės mokslinę kultūrą ir skatinti jaunimą rinktis mokslininko profesiją, domėtis inžinerija, lavinti kritinį mąstymą nuo mažų dienų. Festivalio renginiai: paskaitos, laboratoriniai darbai, ekskursijos ir parodos vyksta didžiausiuose Lietuvos miestuose.

Per penkiolika metų Mokslo festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Šiemet jo renginiai vyksta šešiolikoje miestų ir rajonų, o renginių skaičius viršija tris šimtus septyniasdešimt. Kuriant Mokslo festivalio programą dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Užsimezgė glaudūs ryšiai su keliomis dešimtimis mokyklų ir gimnazijų, su universitetais, kolegijomis, aukštųjų technologijų įmonėmis, muziejais. Turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių, taip pat meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks dabar yra pagrindinis programos sudarytojų siekis. Norime, kad ypač jaunieji lankytojai ne tik sužinotų apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėtų tas technologijas išbandyti. Kad suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę ir pasiruoštų nenuspėjamai ateičiai.

FacebookTwitterGoogle+