Naujos parodos atidarymas Pinigų muziejuje

2018 m. vasario 14 d., trečiadienį, Pinigų muziejuje pradeda veikti paroda „Lietuvos Respublikos 1918–1940 metų istorijos fragmentai“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Parodos eksponatai – įvairūs istorijos liudijimai iš Lietuvos banko Pinigų muziejaus ir privačių kolekcininkų Eugenijaus Ivanausko, Zigfrido Jankausko ir Viliaus Kavaliausko rinkinių.

Tą pačią dieną 16 val. Pinigų muziejuje įvyks parodos sutiktuvės, jose dalyvaus kolekcininkai, Pinigų muziejaus ir Lietuvos banko atstovai. Kviečiame dalyvauti!

Parodoje atspindėti svarbiausi 1918–1940 m. Lietuvos istorijos fragmentai: valstybės atkūrimas, kovos už Lietuvos laisvę, Klaipėdos krašto prijungimas ir t. t. Didelis dėmesys skiriamas iškilioms asmenybėms: Jonui Basanavičiui, Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui, svarbiausioms institucijoms – Prezidentui, kariuomenei.

Parodoje ne tik išvysite unikalių to laikotarpio eksponatų, kaip antai žemėlapių, bareljefų, vėliavų, uniformų, valstybinių apdovanojimų ir kt., bet ir šių laikų numizmatinių vertybių, atspindinčių 1918–1940 m. Lietuvos laikotarpį.

Laukiame Jūsų!

FacebookTwitterGoogle+