Muziejuje vyko I. Šimonytės paskaita

Penktadienį, liepos 31 d., Pinigų muziejuje Ingrida Šimonytė skaitė paskaitą organizacijos „Adalbertus Werk“ nariams. Ji apžvelgė pirmąjį Lietuvos pusmetį su euru. Daugiau kaip 30 žmonių grupę sudarė vokiečiai, lenkai ir lietuviai.

Taigi ypatinga ši paskaita tuo, kad ji buvo trikalbė : I. Šimonytė kalbėjo lietuviškai, vertėja vertė į vokiečių kalbą, o iš jos – į lenkų.

Iš pradžių pirmininko pavaduotoja pristatė, kodėl Lietuva siekė kuo skubiau tapti euro zonos nare, kuo mūsų padėtis skyrėsi, pavyzdžiui, nuo Lenkijos, Švedijos ar Didžiosios Britanijos, turinčių laisvai kintančio kurso valiutas. Taip pat kalbėta apie visuomenės nuomonės apie eurą pokytį, pateikta įdomios statistikos apie keičiamas sumas, pristatyta trumpalaikė ir ilgalaikė euro nauda bei Lietuvos banko funkcijos įvedus eurą.

Po paskaitos vyko taip pat trikalbė ekskursija po Pinigų muziejų.

Adalbertus Werk – Vokietijos jaunimo organizacija, kuri domisi ryšiais tarp Vakarų ir Rytų Europos, Europos Sąjungos plėtra į Rytus, šioje veikloje bendradarbiauja trijų šalių – Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos atstovai. Projekte jau 12 metus dalyvauja ir Klaipėdos mieto jaunimas. Vieną kartą metuose daromas bendrą susitikimą. Projektas vyksta vieną savaitę, domimasi viskuo – istorija, ekonomika, kultūra.

 

 

FacebookTwitterGoogle+