10 litų nominalo proginės monetos skirtos tarptautinei „Mažiausios aukso monetos pasaulyje. Aukso istorija“ pristatymas 2007 m. kovo 27 d.

10 litų moneta, išleista dalyvaujant tarptautinėje programoje „Mažiausios aukso monetos pasaulyje. Aukso istorija“ pristatyta Pinigų muziejuje. Renginyje dalyvavo monetos dailininkas Liudas Parulskis, jos gipsinių modelių kūrėjas – skulptorius Rytas Jonas Belevičius, Lietuvos banko atstovai ir kiti svečiai.

2008 m. Šiaurės Italijos Vičencos mieste įvykusioje tarptautinėje numizmatikos parodoje Vicenza Numismatica monetai skirtas tarptautinis apdovanojimas – Nacionalinio komiteto Andrea Palladio (1505–1580) 500-osioms gimimo metinėms paminėti specialus prizas. Apdovanojimas Lietuvai skirtas už pasirinkimą monetoje geometriškai atvaizduoti aukso pjūvį, kuris žymaus italų architekto Andrea Palladio darbuose buvo nuolat naudojamas kaip kiekvienos architektūrinės proporcijos pagrindas.

FacebookTwitterGoogle+